reklama

Kolejne solidne mandaty za jazdę po pijaku hulajnogą w Andrychowie

Na sygnale, Wiadomości, 24.05.2023 13:24,
Policjanci z Andrychowa ukarali mandatami dwóch mieszkańców gminy Andrychów, którzy pod działaniem alkoholu poruszali się po jezdni hulajnogami elektrycznymi.
Kolejne solidne mandaty za jazdę po pijaku hulajnogą w Andrychowie
W poniedziałek (22.05) policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego z Komisariatu Policji w Andrychowie, zauważyli na ul. Krakowskiej dwóch mężczyzn, którzy jadąc hulajnogami elektrycznymi mieli wyraźne problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy. Podejrzewając, że znajdują się oni pod wpływem alkoholu, mundurowi od razu podjęli interwencję i sprawdzili ich trzeźwość.


Jak się okazało przypuszczenie policjantów były słuszne. 22-latek miał w organizmie 0,86 promila alkoholu, natomiast u młodszego z mężczyzn, 21-latka, urządzenie do badania stanu trzeźwości wykazało 0,46 promila alkoholu. W związku z popełnionymi wykroczeniami, zgodnie z obowiązującymi przepisami, 22-letni mieszkaniec gminy Andrychów został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych, z kolei drugi z mężczyzn – mandatem w kwocie 1000 złotych.

Policja przypomina, że od maja 2021 roku obowiązują przepisy ruchu drogowego, w których między innymi określono prawa i obowiązki osób korzystających z hulajnóg elektrycznych.

Zgodnie z nowymi przepisami urządzeniem tym poruszać się nią może tylko jedna osoba, a kierowanie hulajnogą w stanie nietrzeźwości lub po użyciu alkoholu jest wykroczeniem.

Zabrania się:
• jazdy hulajnogą elektryczną w stanie nietrzeźwości, po użyciu alkoholu lub środka działającego podobnie;
• przewożenia innej osoby, zwierzęcia lub ładunku;
• czepiania się pojazdów;
• ciągnięcia lub holowania innego pojazdu;
• jazdy po jezdni obok innego uczestnika;
• jazdy bez trzymania co najmniej jednej ręki na kierownicy.

źródło: KPP Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy