reklama
reklama

Seniorzy chcą, aby w Andrychowie powstał...

MAGAZYN, Wiadomości, 23.05.2023 18:36, GM
W sąsiednich gminach można, a w Andrychowie - nie?
Seniorzy chcą, aby w Andrychowie powstał...
W wielu gminach z powodzeniem funkcjonują Domu dziennego Pobytu Seniora. Tak jest choćby w Kętach, nawet w Wieprzu. Seniorzy spotykają się tam codziennie, uczestnicząc w różnych zajęciach.

Jak to możliwe, że w Andrychowie, największej gminie powiatu wadowickiego, taka placówka do tej pory nie powstała? Sytuacja jest o tyle dziwna, że ościenne gminy pozyskiwały dotacje na utworzenie takich miejsc.


Kto wie – może się to zmieni? Zwłaszcza, że już za rok wybory samorządowe.

Jest presja ze strony emerytów, aby miejskie władze coś w tym temacie w końcu zaczęły działać. Miejska Rada Seniorów w Andrychowie zainicjowała ostatnio debatę w sprawie utworzenia w gminie Andrychów Dziennego Domu Pobytu Seniora. W spotkaniu uczestniczyły lokalne organizacje pozarządowe działające na rzecz seniorów. Wynikiem tej debaty jest pismo do burmistrza Andrychowa zawierające uzasadnienie, że utworzenie takiego ośrodka w gminie Andrychów jest niezbędne.

Przypomnijmy, że wiele lat temu w czasie kampanii wyborczej burmistrz Tomasz Żak jako jeden z punktów swojego programu przedstawiał budowę domu spokojnej starości w Roczynach. To zupełnie inna placówka, ale też dla ludzi starszych. Póki co nic z tego nie wyszło.


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Koniczynka, 23.05.2023 22:03

Mają trzynastki czternastki to niech sobie sami wybudują. Albo iść do proboszcza parafii św. Stanisława ma sporo miejsca pod Kościołem gdzie dawniej była religia w salkach, jest też od kilku lat pusty dom parafii na Włókniarzy 6. Stoi i się marnuje!!!