reklama
reklama

Remont drugiej części ulicy raczej nieprędko...

Gospodarka, Wiadomości, 23.05.2023 17:35, eł

Najpierw trzeba przebudować sieć wodociągową.

Remont drugiej części ulicy raczej nieprędko...

Część mieszkańców ulicy Sadowej w Wadowicach cieszy się niedawnym remontem jezdni i chodników, ale druga nie ma żadnych powodów do zadowolenia. Ich odcinek drogi nadal bowiem ma zniszczoną nawierzchnię, a to bynajmniej nie jedyny problem, na jaki narzekają miejscowi.

- Żeby dojechać na samą górę, trzeba jechać slalomem i omijać wystające studzienki kanalizacyjne. Ponadto, mieszkańcy skarżą się na wadliwe rury wodociągowe. Jedna z nich notorycznie cieknie. Jaki jest powód, że w pierwszej kolejności wyremontowana została „lepsza” część ulicy, a nie ta, gdzie awaria wodociągów trwa od kilku lat? - zastanawia się pani Paulina z ulicy Sadowej.

Małgorzata Targosz Storch z Urzędu Miejskiego w Wadowicach twierdzi, że remont chodników i jezdni zależy od tego, kiedy Wadowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wykona swoją część zadania. - W pierwszej kolejności musi tam zostać wymieniona sieć wodociągowa. Gdy WPWiK to zrobi, będziemy mogli zaplanować remont nawierzchni – powiedziała.

Z kolei Joanna Kochańska, kierowniczka Wydziału Inwestycji Wadowickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji podkreśla, że projekt przebudowy sieci wodociągowej jest gotowy dla całej ulicy Sadowej, jednak prace zostały zrealizowane na razie na tym odcinku, gdzie gmina planowała wymianę nakładki asfaltowej.

- Środki finansowe na przebudowę pozostałej części są zabezpieczone w Wieloletnim Planie Rozwoju i Modernizacji urządzeń wodociągowych na lata 2024-2026. Wcześniejsza realizacja będzie możliwa w przypadku uzyskania dofinansowania, na przykład z Unii Europejskiej – podkreśla Joanna Kochańska.

Jak zapewnia, niedawno na ulicy Sadowej faktycznie doszło do awarii wodociągu, ale została ona usunięta. - Obecnie nic tam się nie dzieje. Gdy tylko widzimy wycieki, na bieżąco usuwamy awarie – zapewnia kierowniczka.


Foto: nadesłane

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy