reklama
reklama

Ciąg dalszy zmian kadrowych w policji [AKTUALIZACJA]

Na sygnale, Wiadomości, 23.05.2023 12:23, eł
Z Suchej Beskidzkiej do Chrzanowa, z Chrzanowa do Wadowic...
Ciąg dalszy zmian kadrowych w policji [AKTUALIZACJA]

Ostatni miesiąc okazał się bardzo burzliwym okresem w dziejach Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej. 10 maja nagle odwołany został ze stanowiska komendanta tej jednostki inspektor Dariusz Drobny. Teraz odszedł również jego zastępca. Obydwaj panowie nadal pracują w policji, ale w zupełnie innych miastach.

Jak już pisaliśmy, obowiązki nowego szefa KPP w Suchej Beskidzkiej pełni obecnie młodszy inspektor Robert Michna, który wcześniej był zastępcą komendanta powiatowego w Wadowicach. Nie minęło wiele czasu od tych niespodziewanych zmian, a tu jak grom z jasnego nieba spadła informacja o kolejnych. Jak się okazuje, w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie zapadła również decyzja o przeniesieniu do innej jednostki dotychczasowego zastępcy komendanta w Suchej Beskidzkiej, podinspektora Marcina Kaczmarka (na górnym zdjęciu po lewej).

Być może ma to coś wspólnego z sytuacją, którą opisała żona Dariusza Drobnego na swoim facebookowym profilu. Wprost oskarżyła ona Marcina Kaczmarka o napaść na nią. Wedle jej słów, podinspektor miał ją szarpać i uderzeniami sprawić, że się przewróciła. Wkrótce potem policja wydała oświadczenie w tej sprawie, w którym zapewniła, że Marcin Kaczmarek „nie był w żaden sposób agresywny ani też nie używał wobec nikogo siły”. Pisaliśmy o tym tutaj.

Niemniej również Marcin Kaczmarek musiał odejść ze swego stanowiska w komendzie w Suchej Beskidzkiej. Pełni teraz obowiązki zastępcy komendanta powiatowego w Chrzanowie.

Roszady w suskiej komendzie wymusiły też zmianę w wadowickiej. Skoro młodszy inspektor Robert Michna został przeniesiony do Suchej Beskidzkiej, trzeba było wybrać nowego zastępcę komendanta w Wadowicach. Został nim komisarz Arkadiusz Skowron (na górnym zdjęciu po prawej), dotychczas pełniący taką samą funkcję, ale w Chrzanowie...

Zobacz również: Komendant policji odwołany. Chcieli skontrolować jego trzeźwość na służbie

Awanse w Wadowicach i Andrychowie

W poniedziałek (22.05) w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach odbyła się uroczysta zbiórka z okazji powierzenia obowiązków na stanowisku I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Wadowicach – komisarzowi Arkadiuszowi Skowronowi, dotychczasowemu Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Chrzanowie. Komisarz Arkadiusz Skowron będzie nadzorował pion kryminalny wadowickiej Policji.

Zbiórka była również okazją do wręczenia rozkazów personalnych dotyczących powołania oraz mianowania na wyższe stanowiska służbowe.

Stanowisko Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Andrychowie objął nadkom. Artur Studnicki, który od 17 lutego br. miał powierzone obowiązki na tym stanowisku. Stanowisko Naczelnika Wydziału Prewencji KPP w Wadowicach objął kom. Marek Skoczylas, który również od 17 lutego br. wykonywał powierzone obowiązki na tym stanowisku. Na stanowisko Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji KPP w Wadowicach został także mianowany nadkom. Jan Lenik, który od 1 marca br. pełnił obowiązki na powierzonym stanowisku. Natomiast stanowisko Kierownika Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego KP w Kalwarii Zebrzydowskiej objął podkom. Dominik Para, który od 1 marca br. miał powierzone obowiązki na tym stanowisku.


Foto: KPP w Chrzanowie i Wadowicach

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy