reklama
reklama

Nocna kolizja pod wpływem alkoholu

Na sygnale, Wiadomości, 23.05.2023 10:52,
Patrol Policji i Straży Miejskiej zatrzymał 47 – letniego mieszkańca Kęt podejrzanego o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz uszkodzenie mienia.
Nocna kolizja pod wpływem alkoholu
Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę (20/21.05) w Kętach. Przed godziną 22 mieszkańcy Kęt zauważyli, że wyjeżdżający z parkingu na osiedlu Sikorskiego w Kętach volkswagen uderzył w ogrodzenie, po czym nie zatrzymując się slalomem odjechał z miejsca zdarzenia.


W związku z dziwnym zachowaniem kierowcy świadkowie pojechali za nim informując o zdarzeniu operatora numeru alarmowego 112, który z kolei powiadomił kęcką Policję. Na miejsce pojechał patrol mieszany policjant i strażnik miejski. Na jednym z parkingów zgłaszający wskazali volkswagena za którego kierownicą siedział 47 – letni mieszkaniec Kęt. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,4 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Następnie w określonych odstępach czasu kilkakrotnie przeprowadzono badanie jego stanu trzeźwości. Na tej podstawie biegli określą przybliżony czas spożycia przez niego alkoholu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych. Z kolei za uszkodzenie mienia grozi kara od trzech miesięcy do pięciu lat.

- Na podziękowanie za prawidłową reakcję na zdarzenie zasługują mieszkańcy Kęt, którzy widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego kierowcy pojechali za nim informując Policję - podkreślają policjancji.

źródło: KPP Oświęcim

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy