reklama
reklama

Dziki zostaną wywiezione z Parku Miejskiego

MAGAZYN, Wiadomości, 22.05.2023 21:30, eł

Jest już decyzja w tej sprawie.

Dziki zostaną wywiezione z Parku Miejskiego

Dziki, które od pewnego czasu buszują po Parku Miejskim w Wadowicach i jego okolicach, będą musiały go opuścić. Zostaną odłowione i wywiezione do lasu lub uśpione.

Minęły już czasy, gdy dzikie zwierzęta trzymały się z dala od ludzi. Teraz coraz częściej można je spotkać w pobliżu zabudowań mieszkalnych, gdzie dostęp do żywności jest dla nich łatwiejszy niż w lesie. Mnóstwo osób na naszym terenie narzeka na lisy zakradające się na posesje, a także sarny, jelenie i dziki niszczące uprawy. Zwierzyna zapuszcza się nawet do miast, gdzie – oprócz ewentualnych szkód, jakie może spowodować – sieje też postrach wśród mieszkańców.

Tak jest właśnie z dzikami, które najwyraźniej postanowiły zamieszkać w Wadowicach i często bywają widywane w Parku Miejskim i jego sąsiedztwie. Można je napotkać na Alei Wolności i pobliskich ulicach. Pojawiają się również w innych częściach miasta, na przykład w sąsiedztwie stadionu Miejskiego Klubu Sportowego Skawa Wadowice czy na terenach rekreacyjnych na tak zwanej Wenecji. I chociaż dziki z reguły prowadzą nocny tryb życia, te wadowickie często są aktywne również w ciągu dnia.

Mieszkańcy miasta wielokrotnie apelowali o rozwiązanie tego problemu do Urzędu Miejskiego w Wadowicach. W efekcie burmistrz Bartosz Kaliński zdecydował się na zakup specjalnej odłowni, która pozwoli wyłapać dziki i wywieźć je z miasta. Ale do tego potrzebna była jeszcze zgoda starosty wadowickiego Eugeniusza Kurdasa na odłowienie tych zwierząt. Ta została już wydana, dzięki czemu można będzie podjąć już konkretne działania w terenie. Wyłapaniem dzików zajmie się koło łowieckie, który obsługuje ten teren, o czym poinformował burmistrz na swojej facebookowej stronie, w odpowiedzi na kolejne pytania mieszkańców poświęcone tej sprawie.


Foto: Pexels

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy