reklama
reklama

Chciała już kupować bilety na festiwal w Opolu, gdy okazało się, że.... sama w nim wystąpi! [AKTUALIZACJA]

MAGAZYN, Wiadomości, 08.06.2023 19:55, Edyta Łepkowska

Karolina Fryt mówi, że spełniła swoje „wielkie marzenie małej dziewczynki”.

Chciała już kupować bilety na festiwal w Opolu, gdy okazało się, że.... sama w nim wystąpi! [AKTUALIZACJA]

Karolina Fryt, skromna studentka, która pochodzi z Targanic koło Andrychowa, znalazła się ostatnio w polu zainteresowania ogólnopolskich mediów. Sprawiła to jej wygrana w ostatniej edycji programu „Szansa na sukces”, dzięki której już za kilka dni dwudziestolatka zaśpiewa w konkursie „Debiuty” w ramach 60. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Jej występ można będzie obejrzeć w piątkowy wieczór (9 czerwca).

Wiele osób, które śledziły ostatnią edycję „Szansy na sukces”, wierzyło, że dwudziestoletnia Karolina Fryt ją wygra. Ona sama w ogóle się tego nie spodziewała. Wiedziała, że w finale poziom rywalizacji będzie wysoki, toteż nie miała wielkich oczekiwań. Cieszyła ją sama myśl o tym, że do niego się dostała.

W dniu finału byłam spokojna, bo wyniki nie były dla mnie istotne. Wiedziałam też, że nie zależą one ode mnie i muszę po prostu zaufać odbiorcom programu. Moim celem było, by dać z siebie wszystko, wystąpić jak najlepiej. Nie sądziłam, że wejdę do drugiej części, jako jedna z trzech osób wybranych z całej jedenastki uczestników. Na to nie byłam gotowa. Gdy wtedy usłyszałam swoje imię i nazwisko, był to dla mnie najbardziej wzruszający moment tego wieczoru. Od razu popłynęły mi łzy, choć starałam się zachować je dla siebie - wyznaje. – Nie pamiętam, o czym myślałam, gdy siedziałam na jednym z trzech foteli, jako jedna z wybranych uczestników. Mam wrażenie, że moje myślenie się całkowicie wyłączyło. To było dla mnie jedno wielkie światło i emocje… i słowa. Nie wydawało mi się możliwe, że moje nazwisko padnie tego wieczoru jeszcze raz… To jest dla mnie to tej pory niepojęte.

Od tamtej pory znaczną część czasu dwudziestolatki z Targanic zajmują przygotowania do występu podczas 60. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, który zapewniła jej wygrana w „Szansie na sukces”. To między innymi próby z orkiestrą, nagrywanie wizytówek zapowiadających jej udział w festiwalowym konkursie „Debiuty” i studyjnej wersji utworu, który tam zaprezentuje, a także praca nad głosem. W międzyczasie Karolina Fryt udzieliła też trochę wywiadów ogólnopolskim mediom.


Festiwal w Opolu towarzyszy targaniczance od jej najmłodszych lat. Już jako mała dziewczynka z wypiekami na twarzy oglądała go w telewizji. Co roku niecierpliwie wyczekiwała na to wydarzenie. Śledząc jego ubiegłoroczną edycję, postanowiła, że w tym roku wybierze się do Opola, żeby wreszcie obejrzeć koncerty na żywo. W najśmielszych przypuszczeniach nie sądziła, iż pojedzie tam jako jedna z osób występujących na festiwalowej scenie… Jeszcze przed finałem „Szansy na sukces” planowała, że tuż po nim kupi bilety. Wprawdzie wiedziała, że wygrana w tym talent show zapewnia udział w konkursie „Debiuty”, odbywającym się w ramach festiwalu, ale – jak już wspomnieliśmy - nie myślała, iż to właśnie jej przypadnie w udziale ten zaszczyt.

Pozostałe koncerty obejrzę z widowni i bardzo na to się cieszę, bo to na pewno jest niesamowite przeżycie. Ten festiwal ma duszę. Wychowałam się na klasyce polskiej muzyki, takiej mniej mainstreamowej, między innymi poezji śpiewanej i piosence aktorskiej. Wielu artystów z tych nurtów miało swoje premiery w Opolu – mówi Karolina Fryt. Sama też marzyła o tym, że kiedyś wystąpi w koncercie „Debiuty”, ale nie przypuszczała, że nastąpi to tak szybko. – To było wielkie marzenia małej dziewczynki – wyznaje dwudziestolatka.

Główna nagroda w konkursie „Debiuty” to ceramiczna statuetka zwana – nomen omen – Karolinką. Wydaje się zatem stworzona dla wokalistki z Targanic... Ale nawet jeśli Karolina Fryt jej nie otrzyma ani nie zdobędzie nagrody publiczności, zapewnia, że nie będzie zawiedziona. Sam udział w tym koncercie jest dla niej ogromnym przeżyciem. Dzięki niemu po raz pierwszy będzie mogła zaprezentować przed szeroką publicznością własny utwór, do którego sama skomponowała muzykę i napisała słowa.


Piosenkę „Wykrzycz”, którą wybrała, by zaprezentować w czasie festiwalu, określa jako dość specyficzną. – Troszkę się boję o jej odbiór. To jest dosyć mocna kompozycja i bardzo mi zależy, aby wybrzmiał jej przekaz. Nie chcę mówić, jaki, bo publiczność powinna zinterpretować na swój sposób to, co artysta śpiewa. Ale gdzieś tam jest efekt zbierania moich doświadczeń z działalności społecznej i obserwacji tego, co dzieje się w dzisiejszym świecie. Takich przemyśleń, czy można komuś rozkazać, żeby krzyczał lub zakazać krzyku, rozumianego na przykład jako wołanie o pomoc. Chciałabym, żeby ten tekst nie był obojętny dla odbiorców – mówi Karolina Fryt.

Czy wygrana w „Szansie na sukces” sprawiła, że targaniczanka stała się osobą rozpoznawalną, a producenci muzyczni zasypali ją propozycjami? Jak twierdzi Karolina Fryt, w rodzinnych stronach zalała ją istna fala życzliwości na ulicy - ze strony nie tylko znajomych, ale i obcych ludzi. Jeśli chodzi o możliwości, jakie otworzył przed nią program, wokalistka jest bardzo tajemnicza. – Wszystko w swoim czasie, wszystko po kolei. Serdecznie zapraszam do towarzyszenia mi w mojej muzycznej drodze, bo to dopiero jej początek. Na pewno zrobię, co w mojej mocy, żeby wykorzystać szansę, którą otrzymałam – podkreśla. Na pytania o to, czy planuje wydać płytę i promować własne utwory na koncertach, odpowiada: - Zobaczymy. To są kolejna marzenia. Ale marzenia są po to, żeby je spełniać… Oczywiście, trzeba im w tym pomóc ciężką pracą i determinacją w dążeniu do celu. Lecz tego pierwszego Karolina Fryt się nie boi, zaś drugiego jej nie brakuje.

Karolina wystąpi na scenie w Opolu w piątek (9.06) o godz. 22:20.

Zobaczcie nagranie.

O Karolinie pisalismy również w artykule: "Szeroki uśmiech, głowa pełna marzeń i wielki talent


Foto: Edyta Łepkowska

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy