reklama
reklama

Dwa włamania na tym samym osiedlu w Andrychowie. Policja prosi o czujność

Na sygnale, Wiadomości, 03.06.2023 14:00, eł

Sposób działania w obu przypadkach był taki sam. Sprawcy kradli wyłącznie pieniądze.

Dwa włamania na tym samym osiedlu w Andrychowie. Policja prosi o czujność

Na osiedlu bloków przy ulicy Lenartowicza w Andrychowie doszło ostatnio do przynajmniej dwóch włamań. O tylu poszkodowani zawiadomili stróżów prawa. Sprawca lub sprawcy działali według takiego samego klucza. Policja przestrzega, że podobnych sytuacji może być więcej i prosi o czujność.

Data pierwszego włamania nie jest dokładnie znana, ponieważ właścicieli nie było przez kilka dni w domu. Na pewno doszło do niego między 16 a 21 maja. Włamywacz lub włamywacze sforsowali zamek w drzwiach wejściowych, po czym splądrowali mieszkanie. Nie zawracali sobie głowy jego wyposażeniem. Ukradli wyłącznie pieniądze. Policja nie podaje, jaka to była kwota.

Do drugiego identycznego zdarzenia doszło niewiele później - 31 maja. Sprawcy dostali się do innego mieszkania przy ulicy Lenartowicza w dokładnie ten sam sposób, co w opisanym powyżej przypadku. I również wynieśli z niego tylko pieniądze.

- Policjanci z Wydziału Kryminalnego prowadzą czynności zmierzające do ustalenia osoby lub osób odpowiedzialnych za te przestępstwa. Jeśli mieszkańcy tego lub innego osiedla w Andrychowie zauważą kogoś podejrzanego, bardzo prosimy o powiadomienie o tym fakcie policji z najbliższego komisariatu lub wykręcenie numeru 112. Funkcjonariusze przyjadą i wylegitymują te osoby. Warto zwrócić uwagę na każdego, kto kręci się po osiedlu, na którym nie mieszka – podkreśla aspirant Agnieszka Petek, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.


Foto: Pixabay

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Gość, 03.06.2023 17:16

Nie "osiedle przy ul. Lenartowicza" tylko "osiedle 200-lecia"