reklama
reklama

Andrychowski zespół prosi o wsparcie

MAGAZYN, Wiadomości, 08.03.2023 14:36, eł

Jego członkowie mają wielkie i piękne ideały, ale mało pieniędzy.

Andrychowski zespół prosi o wsparcie

Przy parafii św. Macieja w Andrychowie działa zespół Kościół Młodych, który śpiewem, grą i modlitwą charyzmatyczną oddają cześć i chwałę Bogu. Jego członkowie co tydzień mają próby w parafialnej auli, a raz w miesiącu współtworzą niezwykłe Wieczory Uwielbienia w kościele. Ich twórczość przynosi ludziom wiele radości i wzruszeń, ale teraz ta grupka muzyków i śpiewaków jest w wielkiej potrzebie.

Kościół Młodych to muzyczno-wokalny zespół diakonii, składający się z młodzieży, ale też młodych duchem dorosłych, działający od 2019 roku. Posługuje on na różnych wydarzeniach poświęconych Bogu. - Naszym opiekunem jest ks. Robert Szymocha. A inicjatorem grupy, jak wierzymy, jest Duch Święty i nasz poprzedni duszpasterz ks. dr hab. Krzysztof Sordyl – wyznają. - Ale Kościołem Młodych nazywamy nie tylko zespół, lecz również wspólnotę osób, która zawiązuje się w związku z realizacją tych wydarzeń, w czasie których posługuje nasza grupa.

12 osób z grona tych, które tworzą Kościół Młodych i Oazę przy parafii św. Macieja marzy o wyjeździe na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony. Dołączyły one do grupy ks. Sebastiana Fajfera z Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Milówce, która też się tam wybiera. Ale jest jeden (nie)mały szkopuł. - Koszt wyjazdu dla jednej osoby to 550 euro i 1500 zł. Dużą część kwoty już wpłaciliśmy, ale wciąż brakuje nam pieniędzy. Bardzo prosimy ludzi dobrej woli o pomoc – apeluje Regina Pazdur, która założyła dla zespołu zbiórkę na portalu zrzutka.pl.

Kto chciałby wesprzeć tę grupę niezwykle religijnych młodych ludzi, może to zrobić tutaj.

Foto: Facebook/Kościół Młodych

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 09.03.2023 16:32

https://www.tekstowo.pl/piosenka,pain_of_salvation,vocari_dei.html

FeelFree, 09.03.2023 16:32

@stahbud, @[email protected] - któreś nagrania z automatycznej sekretarki z linku są może Wasze ? Bo skoro piszecie pod wątkiem dotyczącym Kościoła Młodych to raczej nie reprezentujecie post-teizmu ?

[email protected], 09.03.2023 15:10

A z koszyczków nie mogą się podzielić skąpcy.

obserwator2012, 09.03.2023 10:31

Każdemu trzeba dać szansę, tym bardziej,że nikt nie jest tu zmuszany przez nikogo. Prawdziwa demokracja, to drzwi otwarte dla wszystkich.

Archanioł Michał, 08.03.2023 23:03

@stahbud założyłeś fałsz (twierdzenie początkowe mija się z prawdą tzn są korporacje, te nastawione na ZYSK , które posiadają znacznie wiecej) trudno dojść do prawdy, ale jak pisze @FeelFree jest to nadal możliwe.

FeelFree, 08.03.2023 22:28

Jeśli ktoś nie rozumie, to jest szansa, ze się zastanowi, będzie się starał zrozumieć... tak że -wbrew pozorom- jest nadzieja.

stahbud, 08.03.2023 21:21

Nie rozumiem grają w najbogatszej firmie świata i potrzebują kasy?