reklama

Andrychów – miejsce utkane ze... śmieci

MAGAZYN, Wiadomości, 20.10.2023 11:30, eł
Nie brakuje ich nawet w centrum miasta.
Andrychów – miejsce utkane ze... śmieci

Slogan promocyjny Andrychowa głosi, że jest to miejsce utkane z atrakcji. Złośliwi twierdzą, że trudno byłoby wymyślić mniej adekwatne hasło. Wielu modyfikuje je według własnego uznania. Jedna z wersji, które krążą po mieście to „Andrychów – miejsce utkane ze śmieci”. Trudno się z nim nie zgodzić. Wystarczy krótki spacer ulicami, by znaleźć wiele przykładów, jak bardzo zaśmiecone jest to miasto.

W większości przypadków są to pojedyncze butelki czy opakowania po chipsach, słodyczach lub papierosach walające się na trawnikach, chodnikach i poboczach. Ale są też miejsca, gdzie przy drogach leżą całe worki wypchane śmieciami. Tak jest na przykład przy ulicy Fabrycznej, której spory odcinek wiedzie wśród drzew. Ktoś, kto chce niezauważony wyrzucić odpady z samochodu, nie znajdzie blisko centrum miasta lepszego miejsca, żeby to zrobić.

Jednak większe ilości śmieci można napotkać nie tylko w ustronnych zakamarkach. Są też w miejscach z gęstą zabudową, uczęszczanych przez wielu pieszych. Na przykład na skraju chodnika przy ulicy Szewskiej, nieopodal Miejskiego Domu Kultury od wielu tygodni leży sterta pustych szklanych buteleczek po tak zwanych „małpkach”, usypana przed drzwiami opuszczonego budynku.

Oczywiście, miasto nie wyglądałoby w ten sposób, gdyby nie lenistwo, niechlujstwo albo wręcz głupota niektórych osób. Są tacy ludzie, dla których nie jest żadnym problemem niesienie pełnych butelek, ale puste stają się dla nich już ciężarem nie do udźwignięcia… Jeszcze większe zdziwienie budzą tacy, którzy zadają sobie trud, żeby śmieci wywieźć z domu i wyrzucić gdzieś przy drodze lub nad rzeką, zamiast najzwyczajniej w świecie wystawić je przed posesję w dniu odbioru odpadów komunalnych. Ale istnienie takich osób jest tylko jedną połową problemu. Drugą jest zbyt rzadkie sprzątanie ulic i ich poboczy. Niektóre śmieci leżą w tych samych miejscach miesiącami.Foto: Edyta Łepkowska

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Nostradamus, 20.10.2023 13:20

"Miasto utkane ze śmieci" . I nic się nie zmieni . Ludzie przyzwyczaili się do śmieci i do śmiecenia.

Koniczynka, 20.10.2023 11:25

A co się znowu dzieje że na Lenartowicza od tygodnia połowa lamp nie świeci... Czy Wasztyl automatycznie nie dostaje powiadomienia o awarii???? Czy może totalnie ma już mieszkańców w dupie???!!!! A wybory zbliżają się wielkimi krokami.