reklama
reklama

Przetarg rozstrzygnięty już rok temu, a prace wciąż nie ruszają. Dlaczego?

Gospodarka, Wiadomości, 19.10.2023 12:00, eł
Wszystkiemu winna biurokracja.
Przetarg rozstrzygnięty już rok temu, a prace wciąż nie ruszają. Dlaczego?

Gruntowna przebudowa mostu nad Wisłą w Jankowicach to inwestycja potrzebna nie tylko mieszkańcom najbliższych miejscowości. Prowadzi nim bowiem ważna trasa łącząca powiaty żywiecki, wadowicki, oświęcimski i chrzanowski droga wojewódzka nr 781. Codziennie podróżują nią rzesze mieszkańców naszego regionu, a także ogromne ilości turystów.

Już rok temu rozstrzygnięty został przetarg na przebudowę mostu wraz z wykonaniem przeprawy tymczasowej. Wygrała go spółka Nowak-Mosty z Dąbrowy Górniczej. Niestety, mimo upływu tak długiego czasu, nic więcej się na razie nie wydarzyło. A w każdym razie nic widocznego dla użytkowników mostu. Nie pojawili się tam budowlańcy, nie ruszyły żadne prace. Mieszkańcy zastanawiają się, co się stało i czy w ogóle dojdzie do inwestycji.

Jak się okazuje, opóźnienie spowodowały komplikacje z pozyskaniem wszelkich niezbędnych pozwoleń i decyzji administracyjnych. To wszystko zazwyczaj dość długo trwa - w wielu przypadkach nawet znacznie dłużej niż same prace budowlane. Świetnym przykładem jest tutaj kwestia wydania pozwoleń wodnoprawnych potrzebnych do wykonania tymczasowego mostu drogowego i technologicznego oraz przebudowy związanych z tym urządzeń wodnych. Starania o ich uzyskanie rozpoczęły się już na wiosnę, ale Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie – Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie dopiero 27 września wszczęło postępowanie administracyjne w tej sprawie.

- Generalnie, nadal podtrzymywany jest podany wcześniej termin rozpoczęcia prac przy przeprawie tymczasowej "w trzecim lub czwartym kwartale 2023 roku". Został on ponownie wymieniony podczas ostatniej sesji Rady Gminy Babice – informuje Maciej Masialski, radny Rady Miejskiej w Zatorze.


Foto: Facebook/Przelom.pl - Portal Ziemi Chrzanowskiej/Sołectwo Jankowice gm. Babice

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy