reklama
reklama

Co się stało z restauracją Nad Basenem w Andrychowie?

Gospodarka, MAGAZYN, Wiadomości, 19.10.2023 19:30, eł

Kancelaria adwokacka wyjaśnia, ze prowadząca ją spółka utraciła płynność finansową i od dłuższego czasu nie reguluje należności.

Co się stało z restauracją Nad Basenem w Andrychowie?

Od kilku tygodni nie działa restauracja Nad Basenem w Andrychowie, mieszcząca się przy alei Adama Wietrznego 6. Została zamknięta z dnia na dzień, bez uprzedzenia.

Osoby, które miały tam zaplanowane imprezy rodzinne, znalazły się w bardzo trudnej sytuacji. Przekonały się też, że może im być bardzo trudno odzyskać wpłacone zaliczki...

W tydzień po zamknięciu restauracji, 2 października, na jej facebookowej stronie ukazał się lakoniczny komunikat o takiej treści:

Oświadczamy, że Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Andrychowie reprezentowany przez prezesa zarządu Zbigniewa Bizonia pozbawił nas w sposób bezprawny możliwości prowadzenia działalności gospodarczej w lokalu przy al. Wietrznego 6”. Podpisano go bardzo ogólnie „zarząd spółki”, jednak nie znalazło się tam nazwisko żadnego z jego członków. Ba, zabrakło nawet nazwy owej spółki. Tylko wtajemniczeni wiedzą, że jest to MZM Sp. z o.o.

Jak sprawa wygląda z punktu widzenia Zakładu Gospodarki Komunalnej w Andrychowie, wyjaśniła nam Kancelaria Adwokacka Tomasz Bizoń z Wadowic. Z pisma, które otrzymaliśmy od niej w odpowiedzi na nasze pytania wynika, że oświadczenie spółki MZM mocno rozmija się z prawdą, bowiem to wyłącznie działania jej zarządu doprowadziły do sytuacji, w której obecnie się ona znajduje.

Spółka MZM miała problemy z regulowaniem należności za czynsz oraz media już od 2021 roku. W tym czasie prowadzone były liczne rozmowy oraz wezwania do uregulowania należności. Zaległości te pogłębiały się wraz z upływem czasu. W lutym 2023 roku ZGK sp. z o.o. wystąpiła na cywilną drogę postępowania sądowego o ich zapłatę przez spółkę MZM. Sprawa ta obecnie jest w toku. Z uwagi jednak na fakt, iż od lutego zaległości te znacząco zaczęły się powiększać, Zakład Gospodarki Komunalnej został zmuszony rozwiązać umowę łączącą obie spółki. Takie działanie zarządu miało na celu ochronę interesów ZGK poprzez ograniczenie wierzytelności przysługującej jej od spółki MZM, która utraciła płynność finansową” - informuje kancelaria.


Zakład Gospodarki Komunalnej dokonał też zajęcia wyposażenia restauracji, aby choć częściowo zabezpieczyć środki na zaległości czynszowe spółki MZM i nieuregulowane przez nią opłaty za media. Skorzystał w tym przypadku z prawa, które daje mu artykuł 670 Kodeksu cywilnego. Stanowi on: „Dla zabezpieczenia czynszu oraz świadczeń dodatkowych, z którymi najemca zalega nie dłużej niż rok, przysługuje wynajmującemu ustawowe prawo zastawu na rzeczach ruchomych najemcy wniesionych do przedmiotu najmu, chyba że rzeczy te nie podlegają zajęciu”.

Oświadczeniu opublikowanemu na stronie restauracji Nad Basenem towarzyszy informacja, by osoby, które dokonały rezerwacji i wpłaciły zaliczki na nadchodzące imprezy, kontaktowały się drogą mailową pod adresami [email protected] lub [email protected]. Od ludzi, którzy czekali na wydarzenia rodzinne w tym lokalu wiemy jednak, że kontakt ze spółką MZM jest bardzo utrudniony. Nikt nie odbiera telefonu komórkowego podanego na stronie internetowej ani nie spieszy się z odpowiedzią na e-maile.

Wpłacone zaliczki to kwoty rzędu kilkuset złotych, toteż klientom nie uśmiecha się utrata tych pieniędzy, a nie ma żadnej gwarancji, że uda im się je odzyskać. Co gorsza, te osoby mogą mieć teraz poważny problem ze znalezieniem lokali, które będą miały wolne sale w odpowiednich terminach...


Foto: Facebook/Nad Basenem: bar&bistro, noclegi

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zakolog, 23.10.2023 12:51

SPÓŁKI MIEJSKIE – dyskusja. Słyszę w naszym radio, że Mirek z AEC cierpi za miliony, co rusz nachodzą go kompulsywne myśli o kryzysie energetycznym, infrastrukturze krytycznej, którą jakieś niecne siły mogą zniszczyć, wojnie na Ukrainie, pandemii, podwodnych dronach, braku zabezpieczenia Baltic Pipe ! Dobrze Mirku, że czytasz „dosyć poważne artykuły”, bo te tylko poważne mogłyby w twoim obecny stanie zaszkodzić. Bierzesz na siebie większą cześć bólu egzystencjalnego całej ludzkości, większą nawet niż Prezydent Stanów Zjednoczonych. A do tego jeszcze w najbliższy czwartek, ten przebrany za niewiastę potwór Lewiatan o szelmowskim imieniu Alicja będzie chciał ciebie pożreć. Na domiar złego pamiętaj, że nieszczęścia chodzą zawsze parami i do niewinnie wyglądającego diabła w kobiecej powłoce, dołączy Demiurg Krzysztof, pożerający nie tylko ciało ale również duszę. Ponieważ za sprawą mojego kolegi FeelFree przeczytałem pierwszą swoją powieść psychoterapeutyczną, po której stałem się „dosyć poważnym” terapeutą, to zalecam, mniej redaktora Marka, a więcej myśli - „Że wrogiem prawdy nie są kłamstwa, ale przekonania !”.

Jank Chanowski, 21.10.2023 04:50

Takie pieprzenie jak problem ze znalezieniem wolnej woli a ta sala nad basenem na którą wpłacili zaliczki to chyba zajęta? Pusta przecież to udostępnić a resztę to niestety już czeka sobie ogarnąć ważne że przynajmniej sala jest dostępna. To trudno na to wpaść i jakoś pomóc bez tym co rezerwowali lokal.

Jank Chanowski, 21.10.2023 04:50

Takie pieprzenie jak problem ze znalezieniem wolnej woli a ta sala nad basenem na którą wpłacili zaliczki to chyba zajęta? Pusta przecież to udostępnić a resztę to niestety już czeka sobie ogarnąć ważne że przynajmniej sala jest dostępna. To trudno na to wpaść i jakoś pomóc bez tym co rezerwowali lokal.

Jank Chanowski, 21.10.2023 04:50

Takie pieprzenie jak problem ze znalezieniem wolnej woli a ta sala nad basenem na którą wpłacili zaliczki to chyba zajęta? Pusta przecież to udostępnić a resztę to niestety już czeka sobie ogarnąć ważne że przynajmniej sala jest dostępna. To trudno na to wpaść i jakoś pomóc bez tym co rezerwowali lokal.

antykubien, 20.10.2023 20:51

Hmm to dziwne... bo w KRS jest następująca Data rejestracji 4 listopada 2015 r. i działała pod nazwą KMINS. W grudniu 2016 roku musiała zakupić wyposażenie bo inaczej by nie działała od pewnego Pana, który prowadził dość dużą firmę w Wadowicach. Z tego co mi wiadomo sprawa zakończyła się u komornika dopiero w tym roku.

antykminek, 20.10.2023 16:51

@antykubien Zamiast wysyłać porządnych redaktorów do urzędu w celu sprawdzenia twojej myśli ,to wyślij swoją osobę aby sprawdzić KRS i byś wiedział że MZM nie mogła zakupić sprzętu w 2017 ( jak to rzekłeś) gdyż jej w tym czasie nie było, a dlaczego co i jak to zamiast marudzić i szukać zajęć dla redakcji użyj mózgu i sprawdź P.S. Jakiś ty dziwny jesteś, czyżby wybory coś nie tak poszły?

antykubien, 20.10.2023 10:58

tak jeździcie po urzędzie a może zapytajcie czy owa spółka MZM spółka zoo bo z o.o. nie można jej nazwać, zapłaciła za zakupione urządzenia i wyposażenie, które kupiła w 2017 roku!!! Może tym się zainteresujcie...

Zakolog, 20.10.2023 10:15

SPÓŁKI MIEJSKIE II --- Te geriatryczne wybory naszego Burmistrza do cna zrujnują majątek mieszkańców. Jeśli najemca nie wyrównał zaległości czynszowych do lipca, to w lipcu powinien już mieć game over. Jeśli nie uzyskał zysku z przyjęć komunijnych w maju, to tym bardziej, nawet w sezonie letnim szału nie będzie. A prezes emeryt pozwolił żerować przez cały sezon, gdzie w soboty i niedziele dzięki basenowi było ponad cztery tysiące potencjalnych klientów i dopiero w październiku upomina się o zaległości czynszowe. Takie opowieści to Staszkowi na sesji, a nie mieszkańcom. Drogi Tomku, może założyłbyś z kolegami klub aktywnego seniora emeryta, a nuż wybiorą was do Miejskiej Rady Seniorów i w zimie będziecie sobie jeździć na spotkania do Wieprza. Na wiosnę i lato chodzić z kijkami po Pańskiej Górze, a nawet może od czasu do czasu uda wam się jakąś flaszę nad stawem Anteckiego zrobić. Spoko nasza straż miejska i tak niczego nie zauważy. Byłoby to rozwiązanie korzystne dla wszystkich i z pożytkiem dla finansów Andrychowa.

Bielsko -Andrychów, 20.10.2023 02:47

Rzecz jasna ta restauracja nad #Basenem#

Bielsko -Andrychów, 20.10.2023 02:46

Byłam wielokrotnie na tym basenie i jestem w szoku że już nie funkcjonuje */f

Zakolog, 19.10.2023 19:51

SPÓŁKI MIEJSKIE --- Dziś tezy do dyskusji nad informacją na sesję Rady Miejskiej w Andrychowie w dniu 26.10.2023. Drogi Mirku wpierw porada językowa: nie piszemy „na wskutek” tylko albo wskutek, ewentualnie na skutek, jest to ważne rozróżnienie ponieważ świadczy o logicznym rozumieniu mechanizmu przyczynowo – skutkowego. A teraz do podanych faktów. Piszesz, że spółka stała się właścicielem prawie całej infrastruktury sieciowej, jednocześnie zamieszczając w tabelce informację o zakupie majątku energetycznego w układzie ratalnym i jego spłacie dopiero od 05/2025 roku, ilustrując tabelkę liczbami, z których wprost wynika, iż przeciągu tylko dziewięciu miesięcy nastąpił wzrost zadłużenia o 471254,00 złotych i to od kwoty 6,5 miliona. W takim tempie zanim zaczniesz spłacać, to wartość majątku do spłaty może się podwoić. Chyba powinieneś pokazać szanownym Radnym umowę zakupu tego majątku ! Idziemy dalej chwalisz się, że oddałaś całość pożyczki do budżetu gminy. Na dziś pani Skarbnik w sprawozdaniu do RIO potwierdza jedynie oddanie połowy tej kwoty, a Ty sugerujesz, iż za pożyczenie 1 200 000,00 na okres grubo ponad roku zapłaciłeś całe 8627,00 złotych, czyli powstaje niespójność z kosztami zadłużenia za majątek i kosztami za otrzymane od Gminy środki obrotowe. Swoją drogą ciekawostką jest kto, Spółka czy też Gmina zapłaciła PCC-3 wartości 6.000.00, czyli nie wiele mniej od tych odsetek. Zastawiając obecne zyski z narastającym zadłużeniem, chyba powinieneś podać się do dymisji i to razem z drugim Mirkiem i jego słupami.