reklama
reklama

Akcja pomocy nieuleczalnie chorym pacjentom

MAGAZYN, Wiadomości, 29.05.2024 19:41, eł

Można sprawić, że będą mogli zapomnieć o szpitalnej codzienności.

Akcja pomocy nieuleczalnie chorym pacjentom

Życie nieuleczalnie chorych pacjentów Oddziału Medycyny Paliatywnej szpitala w Makowie Podhalańskim nie należy do najweselszych. Mimo wszystko nie jest jednak całkiem pozbawione radości. Chwile, w których pacjenci zapominają o swoim cierpieniu i osamotnieniu to spotkania z wolontariuszami Koła PCK Lachowice.

To wydarzenia, w czasie których chorzy wspólnie śpiewają i biorą udział w różnych warsztatach. Najatrakcyjniejsze są te, które odbywają się w przyszpitalnym ogrodzie. Ale spotkania pod otwartym niebem nie zawsze są możliwe. Gdy pada deszcz, to nawet w ciepłe letnie dni pacjenci zmuszeni są spędzać czas w czterech ścianach. Prażące słońce też im nie sprzyja. Dlatego pojawił się pomysł, by wybudować dla nich altanę w parku otaczającym szpital.

- Chcemy im umożliwić wspólne spotkania na świeżym powietrzu, bez względu na pogodę. Mamy nadzieję, że rozmowy, śpiew i warsztaty pod jednym „altanowym dachem” sprawią, że nasi podopieczni zapomną choć na chwilę o prozie życia i szpitalnej codzienności - mówi dr Jan Bahyrycz, koordyntor Oddziału Medycyny Paliatywnej.

Aby pomóc pacjentom, organizatorzy Valvoline Rajdu Małopolskiego wraz z Kołem Polskiego Czerwonego Krzyża w Lachowicach założyli zbiórkę funduszy na budowę dużej altany dla nich. Ma to być miejsce, w którym chorzy będą mogli spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu. Każdy może dołożyć swoją cegiełkę do tej inicjatywy. Zrzutka odbywa się TUTAJ.reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy