reklama
reklama

Radni ustalą pensję nowej burmistrz Andrychowa. Ile wyniesie?

Polityka, Wiadomości, 27.05.2024 10:53, eł

Uchwały w tej sprawie są podejmowane w każdej gminie, w której doszło do zmiany włodarza.

Radni ustalą pensję nowej burmistrz Andrychowa. Ile wyniesie?

Jak już wcześniej zapowiadaliśmy, dzisiaj (27 maja) odbędzie się druga sesja nowej Rady Miejskiej w Andrychowie. Rozpocznie się o 12.00. W jej trakcie zostaną między innymi ustalone składy ilościowe i osobowe poszczególnych komisji działających w ramach samorządu.

Ponadto ślubowanie złoży nowa radna Dorota Okrzesik. Uzupełni ona skład Rady Miejskiej, który jest niekompletny od czasu, gdy z mandatu radnej zrezygnowała Agnieszka Perończyk-Adamek (pisaliśmy o tym tutaj).

Jednym z punktów porządku obrad jest również ustalenie pensji burmistrza. Wynagrodzenie zasadnicze zajmującej to stanowisko od początku nowej kadencji Beaty Smolec wyniesie 10 430 zł brutto.Do tego dochodzą dodatki: funkcyjny w wysokości 3 450 zł, specjalny w kwocie 4 164 zł oraz stażowy – 2 086 zł. Te wszystkie składniki dają sumę 20 130 zł brutto.

To dokładnie takie samo wynagrodzenie, jakie otrzymywał poprzedni burmistrz Tomasz Żak od 1 sierpnia 2021 roku. Wprawdzie podwyżka jego pensji została przegłosowana dopiero w trzy miesiące później, ale z mocą obowiązującą wstecz.

Mimo że wynagrodzenie nowej pani burmistrz nie różni się od tego, które otrzymywał jej poprzednik, uchwałę w sprawie jego ustalenia trzeba podjąć, ponieważ poprzednia dotyczyła Tomasza Żaka. Było w niej podane jego imię i nazwisko.


Foto: Edyta Łepkowska

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

martynowski, 27.05.2024 15:46

Podwyżki dla wszystkich niech będą a co tam niech sobie każdy zarobi

Jaśnie Pan, 27.05.2024 14:18

Caro, uposażenie radnych nie zależy od pensji burmistrz. Dowiedz się a potem pisz komentarze

Ca-ro, 27.05.2024 13:24

Uposażenie radnych zależy od pensji burmistrz ,czym wyższe tym radni mają więcej kasy .to jest chore