reklama
reklama

Stary most został zamknięty. Jak można przeprawić się przez rzekę?

Gospodarka, Wiadomości, 25.05.2024 08:16, eł

Nie jest to bynajmniej żaden problem.

Stary most został zamknięty. Jak można przeprawić się przez rzekę?

Od czwartku (23 maja) zamknięty jest jeden z mostów nad Wisłą w naszym regionie. Ale bez obaw – nie oznacza to, iż przeprawa przez rzekę jest w tym miejscu niemożliwa. Powstał tam bowiem imponujących rozmiarów most tymczasowy, z którego kierowcy, piesi i rowerzyści już korzystają.

Wspomniana przeprawa łączy Podolsze z Jankowicami. Wiedzie nią ważna trasa łącząca powiaty żywiecki, wadowicki, oświęcimski i chrzanowski - droga wojewódzka nr 781. Wybudowany ostatnio most, choć tymczasowy, jest naprawdę solidny, o nośności do 40 ton. Jego długość wynosi 280 metrów, a szerokość około 12 metrów. Obiekt wyposażony jest w chodnik dla pieszych.

Znajduje się tuż obok starej przeprawy, którą czeka rozbiórka. W jej miejscu powstanie zupełnie nowy most. Powinien być on gotowy w pierwszym kwartale przyszłego roku. Przedsięwzięcie realizuje firma Nowak-Mosty z Dąbrowy Górniczej, zaś inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie.
Foto: Facebook/Maciej Masialski

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy