reklama
reklama

Z tego okna będzie widok na trzy boiska. Powstaje nowy obiekt na stadionie

Sport, MAGAZYN, Wiadomości, 23.05.2024 15:45, eł
Ma być gotowy za rok.
Z tego okna będzie widok na trzy boiska. Powstaje nowy obiekt na stadionie

Dwa lata temu zakończyła się budowa nowego boiska piłkarskiego na stadionie MKS Skawa Wadowice, o którym burmistrz Bartosz Kaliński mówi, że jest największym i najnowocześniejszym obiektem tego typu w całej Małopolsce zachodniej. A w ubiegłym roku ruszyła tam budowa obiektu zaplecza sportowego. W nowym budynku będzie się mieściło dużo więcej niż tylko łazienki i szatnie dla piłkarzy.

Dwukondygnacyjny gamach o łącznej powierzchni użytkowej prawie 700 m kw. ma zawierać ponad 20 pomieszczeń o różnym przeznaczeniu. Na parterze ma się mieścić przestronny hol, będą tam też dwie duże szatnie z WC i natryskami (każda na 25 osób) oraz cztery mniejsze, a także pokoje sędziów i trenerów ze wspólną łazienką, ubikacje dla kibiców, kotłownia oraz magazyn na sprzęt.

Piętro to miejsce, gdzie sportowcy będą mogli poćwiczyć. Znajdzie się tam nieźle wyposażona siłownia, a także sala gimnastyczna z drabinkami, podłogą sportową i magazynem na sprzęt. Ale to bynajmniej nie wszystko, co pomieści ta kondygnacja. Będą tam również biura, sala konferencyjna na 20 osób, zaplecze socjalne z ekspresem do kawy, mikrofalówką i lodówką oraz taras widokowy z miejscami dla widzów i stanowiskami dla komentatorów sportowych.

Budowa budynku zaplecza obejmuje też prace na zewnątrz. Powstaną tam ławki dla zawodników rezerwowych, niewielka trybuna dla kibiców, częściowo zadaszona, droga dojazdowa i chodniki. Dodatkowo zmodernizowana zostanie brama główna stadionu i wymieniona część ogrodzenia.

- Nowy budynek rośnie w oczach. Stan surowy zamknięty jest już prawie gotowy i choć jesteśmy dopiero na półmetku tej budowy, to już teraz gotowy jest jeden element, który za wiele się nie zmieni. To widok z ogromnych okien na pierwszym piętrze, przez które – nie wychodząc z budynku – będziemy mogli śledzić to, co dzieje się zarówno na Orliku, jak i na boisku ze sztuczną nawierzchnią oraz – oczywiście - na boisku głównym, a w przyszłości również na nowej bieżni – z dumą informuje burmistrz Bartosz Kaliński.

Jak zapowiada włodarz, jeśli nie będzie żadnych opóźnień, już za rok można będzie z tego okna oglądać mecze. Całkowity koszt budowy wyniesie około 8 mln zł, przy czym gmina pozyskała na ten cel 2,5 mln zł dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Foto: Facebook/Bartosz Kaliński

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama