reklama
reklama

Awaria prądu na sporym obszarze. Będą też planowane przerwy w dostawie energii

Gospodarka, Wiadomości, 26.05.2024 20:40, eł

Burzliwa aura trochę namieszała.

Awaria prądu na sporym obszarze. Będą też planowane przerwy w dostawie energii

W niedzielę (26 maja) nie było prądu w różnych lokalizacjach na terenie powiatu suskiego. Problem dotyczy) okolic Suchej Beskidzkiej, Stryszawy, Kukowa oraz Krzeszowa i związany jest z awarią, której usuwanie może potrwać jeszcze do wieczora. To efekt nawałnic, które przetoczyły się przez nasz region.

W następnych dniach również można spodziewać się przerw w dostawie energii elektrycznej, ale już planowanych. Choć – oczywiście nie - ma gwarancji, że nie będzie kolejnych awarii.

Praktycznie nie ma tygodnia, by spółka Tauron Dystrybucja nie prowadziła w naszym regionie prac konserwacyjnych lub modernizacyjnych. Na czas ich trwania nierzadko trzeba wyłączyć dostawy energii elektrycznej do pewnych lokalizacji. W tym tygodniu takich przerw nie będzie jednak tak dużo, jak zazwyczaj, bowiem dojdzie do nich tylko w poniedziałek, wtorek i środę.

Potem zaczyna się kolejny długi weekend, który otwiera Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, potocznie zwana Bożym Ciałem. W trzy dni poprzedzające to święto Tauron Dystrybucja wyłączy na jakiś czas prąd w częściach kilkunastu miejscowości na terenie powiatów wadowickiego, suskiego i oświęcimskiego. Przerwy mogą potrwać od około 60 minut do nawet 8 godzin. Szczegóły w poniższych tabelach.

Powiat wadowicki


Powiat suski


Powiat oświęcimski

Foto: Edyta Łepkowska

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy