reklama
reklama

Wielkie otwarcie „zakazanej” przez lata atrakcji turystycznej regionu

Kultura - Rozrywka, MAGAZYN, Wiadomości, 30.05.2022 10:25, eł
Niestety, jej zwiedzanie będzie możliwe tylko w weekendy.
Wielkie otwarcie „zakazanej” przez lata atrakcji turystycznej regionu

Wreszcie zdarzyło się coś, o czym wiele osób mówiło, że już od dawna powinno być możliwe. Korona zapory Jeziora Mucharskiego została otwarta dla tych, którzy mają ochotę na spacer po niej i podziwianie roztaczającej się stamtąd panoramy. A widoki są rzeczywiście piękne.

Do tej pory wejście na koronę zapory było zagrodzone i opatrzone tabliczką z napisem „Wstęp wzbroniony”. Dziwiło to osoby, które miały okazję bywać nad innymi sztucznymi zbiornikami wodnymi, na przykład Jeziorem Czorsztyńskim czy Międzybrodzkim, gdzie zapory są dostępne dla zwiedzających. W końcu jednak i tutaj pojawiła się możliwość spacerowania po tej niewątpliwej atrakcji turystycznej.

Państwowe Gospodarstwo Wody Polskie urządziło w ostatnią niedzielę (29 maja) jej huczne otwarcie, okraszone atrakcjami dla dorosłych i dzieci – zwłaszcza jednak dla tych ostatnich. Szczególnym powodzeniem cieszył się pokaz umiejętności psów wyszkolonych do ratownictwa wodnego. Wzbudził on wielką radość najmłodszych i podziw ich opiekunów.

Zapora w Świnnej Porębie ma długość 604 m, a wysokość sięgającą 54 m. Szerokość jej korony wynosi 8 m. Niestety, wstęp na nią dozwolony jest tylko w weekendy. W soboty można na nią wchodzić w godzinach od 11.00 do 18.00, zaś w niedziele od 10.00 do 17.00. Mało tego, po zakończeniu sezonu letniego korona zapory znów zostanie zamknięta. Czynna będzie tylko do 4 września...
Foto: BS

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy