reklama

Ostre słowa podczas obrad andrychowskich radnych. Będzie proces?

, Polityka, Wiadomości, 27.05.2022 20:30, eł

Burmistrz zarzucił dwójce radnych, że działają na szkodę gminy, zaś jego zastępca oskarża jednego z nich o oszczerstwo.

Ostre słowa podczas obrad andrychowskich radnych. Będzie proces?

Jak już pisaliśmy, burmistrz Andrychowa Tomasz Żak nie miał problemu z uzyskaniem absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu, pomimo, że kilka głosów było temu przeciwnych. Na końcu sesji Rady Miejskiej, w czasie której ważyła się ta kwestia, włodarz podziękował radnym za poparcie i zaufanie, podkreślając jednak, że nie obejmuje swą wdzięcznością niechętnych mu osób.

- Mam wrażenie, że nie o to chodzi w Państwa pracy, żeby robić coś dobrego w tym mieście – zwrócił się do nich. Zaadresował swe słowa szczególnie do dwójki radnych – Krzysztofa Kubienia i Alicji Studniarz, którzy mają być świadkami firmy Tombet w postępowaniach sądowych dotyczących budowy strefy ekonomicznej w Andrychowie, na części której doszło do osunięcia się mas ziemi. Gmina stoi na stanowisku, że osuwisko powstało w wyniku działań wykonawcy inwestycji. Z kolei firma twierdzi, jakoby zawinił inwestor, który – jej zdaniem – zaniedbał swoich obowiązków, nie wykonując dokumentacji geologiczno-inżynierskiej dla terenu budowy. Tomasz Żak podkreślił, że radni będą zeznawać przeciwko gminie.

- Proszę Państwa, nie będę tego komentował. Zostawię to do analizy każdemu mieszkańcowi, kto jaki cel ma w tej gminie i czy chce coś budować, czy rujnować – powiedział Tomasz Żak. Zarzucił też radnemu Kubieniowi, że wspiera inną firmę będącą w sporze z gminą – spółkę Arco, wykonawcę rewitalizacji Pańskiej Góry i Stawu Anteckiego. - Firma, którą usunęliśmy z placu budowy, została przez niego zaproszona, żeby się wypowiedziała na sesji Rady Miejskiej. Drodzy Państwo, myślę, że powinniście we własnych sumieniach przeanalizować sobie swoje postępowanie. Działanie przeciwko gminie jest ze wszech miar skandaliczne i destrukcyjne – skonkludował.

Alicja Studniarz odparła: - Wydaje mi się, że to, kto z nas działa na szkodę gminy, to właśnie sąd oceni. Ponadto, my nie żyjemy w Ameryce i jeśli dostanę wezwanie, by stawić się jako świadek, to będę musiała tam pojechać, nawet jeśli nie będą chciała. W związku z tym w ogóle nie rozumiem tego, co Pan tu dzisiaj robi. Jakim prawem Pan się tutaj publicznie wyciera nazwiskiem moim i kolegi?


Krzysztof Kubień przyznał jej rację, nie omieszkał też dodać własnej wypowiedzi.

- Wezwania do sądu jeszcze nie dostałem, więc mówienie o tym, że działam na szkodę gminy jest obrazą mojej osoby. Nawet nie wie Pan, co ja tam będę mówił. Oczywiście, będę bronił interesu gminy przed Pana szkodliwymi działaniami. I tyle. Powiem prawdę, bo przed sądem zeznaje się pod przysięgą – podkreślał. - Radny również ma obowiązek kontrolowania władz. Więc w momencie, kiedy na sesji, ustami chyba pana burmistrza Wasztyla, zaczęły się wycieczki odnośnie firmy Arco, że to oszuści i tak dalej, skontaktowałem się z nią. Przedstawiła mi ona swoje zarzuty, po czym, aby uzyskać wiedzę z obu stron, zaproponowałem, czy ewentualnie nie można by było zaprosić jej na sesję. Nie zaprosiłem, tylko zapytałem, czy byliby skłonni wyjaśnić całej Radzie swoje racje. Być może przyjdzie taki czas, że do takiej konfrontacji dojdzie. I to nie jest działanie na szkodę gminy, jak Pan twierdzi. Ja uważam, że to Pan jest szkodnikiem, który trwoni publiczne pieniądze.

Jego słowa rozsierdziły wiceburmistrza Mirosława Wasztyla. - W związku ze skandaliczną wypowiedzią Pana Kubienia, dotyczącą rzekomo moich słów, wypowiadanych publicznie, na sesji Rady Miejskiej, proszę Pana przewodniczącego o stenogram moich wypowiedzi dotyczących nie tylko wykonawcy Pańskiej Góry, ale również firmy Tombet. W żadnej wypowiedzi nie użyłem słów, które publicznie wygłosił Pan Kubień.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zakolog, 29.05.2022 11:15

@FeelFree - do art.231 kk dodam jeszcze pierwszy jaki przyszedł mi na myśli opis przestępstwa. Przejęcie określonych w prawie i koncesji obowiązków od prywatnej firmy i ich realizacja na koszt Gminy, przy odpłatnym wykorzystaniu majątku zobowiązanego do wypełniania tych obowiązków prywatnego podmiotu. Oczywiście młody zdolny i ambitny prokurator może ująć tę kwalifikację prawną w sposób profesjonalny.

FeelFree, 29.05.2022 10:37

https://www.rdc.pl/informacje/wojt-lesznowoli-uznana-za-winna-dzialania-na-szkode-gminy/

FeelFree, 29.05.2022 10:35

https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/kodeks-karny-16798683/art-231

szpp, 29.05.2022 08:32

działanie na szkodę gminy jaki to paragraf???? ale w sumie i tak nic z tego nie będzie jak zawsze w przypadku pisowców

Zakolog, 29.05.2022 08:07

@Archanioł Michał - Mirek niczym Adolf w kwietniu 1945 planuje ofensywę nieistniejącymi dywizjami finansowymi. Herr Mirek pamiętaj, że jeszcze od Janusza teren elektrociepłowni musisz kupić, a to dyszka może być za mało. No i jeszcze tłuki zaczynają się denerwować, nie będę publicznie ich nerwowych oznak behawioralnych opisywał, ale na tym krysztale już pęknięć bez liku. Jak by co, to również pamiętaj, że FeelFree, Michał Archanioł i ja - z Januszem nie kazaliśmy się Tobie kolegować i tłuków też Tobie nie wybraliśmy.

FeelFree, 28.05.2022 23:19

Witka. Nowy jestem. Pytanie mam. Mozna tu w okolicy zainwestowac kase? Wolne mam tak ze sto duzych sto baniek legalnych ze parabankow takich. Najlepiej cos ekologicznego i do spoly ze miejscowymi zeby problemow nie bylo zadnych. Ze smieciami moze byc cos albo paliwa czy energia. Tylko jakby co to zeby sie wycofac dalo i se miasto odkupilo interes jakby sie dla mnie zle krecil kiedy. Da sie takie u was robic biznesy? Ksywe sobie zostawie FeelFree jemu juz nie bedzie potrzebna. Piszcie jakby chetni byli. Zakolog ksywa tez fajna ale na razie nie potrzebuje. Brzydze sie przemocy, ale kolegow mam jakby co. Januszem biznesu juz nie jestem nowym. Powazne tylko oferty. Miejscowka fajna ten Andrychow. Kolo Maca bym gdzies zainwestowal chetnie. Naura

FeelFree, 28.05.2022 23:06

@Archanioł Michał - zapewniam, że firma Tombet obserwuje uważnie wszystko co robi i mówi władza w przedmiotowej sprawie

Archanioł Michał, 28.05.2022 17:14

Mirek ofensywa ofensywą , a jak z liniami zaopatrzenia. Przecież te furgonetki z kasą przepadły. Nowych nie widać.

Archanioł Michał, 28.05.2022 17:09

@Zakolog majstersztyk !

Archanioł Michał, 28.05.2022 17:07

@marcinmad otóż i to. Myślę, że firma Tombet obserwuje działania publiczne a inne pewnie też , któż to wie? Zdzisiu jako reprezentant oskarżonego i możliwe , nie czytałem pozwu , ze sam oskarżony, wpływa na ŚWIADKÓW. Zdziskowi się "pod dupą pali" , że popełnia takie błędy? W przypadku Arco Mirek przeszedł do ofensywy. Ciekawe , ciekawe, warto by poznać pismo i notatkę:).

marcinmad, 28.05.2022 14:58

co do tego tekstu to dla mnie totalnie burmistrz Żak za przeproszeniem "odleciał". Rozumiem że to podatnicy płacą za prawników urzędu i dlatego może nie przejmować się konsekwencjami tego co zrobił ale w mojej ocenie ta wypowiedź słuzy tylko i wyłącznie stronie przeciwnej. Żaka według mnie kompromituje. Pomijam inne konsekwencje jakie może mieć takie mówienie do ludzi którzy dostali wezwanie do sądu a dostali wezwanie żeby powiedzieć tam prawdę a nie to co chce burmistrz ten czy inny.

marcinmad, 28.05.2022 14:53

Imiona: Tomasz, Nazwisko: Żak. Miejsce urodzenia: Zgierz. Data urodzenia: 02-04-1961 . Burmistrz Urząd Miejski Andrychów (powiat wadowicki) 30.10.1986 zarejestrowany w Wydz. "C" WUSW Bielsko-Biała pod nr. rej. BB-12042 w kategorii kandydat na TW przez Grupę III SB RUSW w Wadowicach . W dniu 03.07.1987 przerejestrowany na TW pseud. "Zdzisław". koniec cytatu z oficjlanego katalogu. Dla młodych TW to tajny współpracownik komunistycznej Służby Bezpieczeństwa. Tej same jaka odpowiada za mord np. ks. Popiełuszki. Tajni współpracownicy donosili na innych i tak np. dla pieniędzy albo kariery pomagali innych niszczyć.

marcinmad, 28.05.2022 14:49

jakbym był zwolennikiem/pracownikiem Tomasza Żaka unikałbym wątku "donosu"

Zakolog, 28.05.2022 14:33

Wzór donosu dla andrychowianin1. Uprzejmie donoszę, że Wojewódzki Konserwator Zabytków , działając jako organ administracji rządowej nie dopełnił określonych w prawie obowiązków i nie dotrzymał terminów zawitych, przez co naraził Gminę Andrychów i jej Burmistrza na straty dużej wartości, a mieszkańców na stres i estetyczny marazm. Jak wynika z oświadczenia Burmistrza spełnił on wszystkie wymagane ustawą o ochronie zabytków procedury i czynności oraz złożył pełen i w terminie wniosek o wydanie zezwolenia budowlanego. Ten fakt potwierdza etatowy rzecznik Burmistrza podchorąży Nycz, publikując w organie Rady Gminy „Nowiny” swój stan wiedzy w powyższym temacie. Uprzejmie proszę pana prokuratora o przesłuchanie podchorążego, i jego właściciela oraz zajęcie się sprawą.

FeelFree, 28.05.2022 13:47

@andrychowianin - rozumiem, że jak ktoś Tobie coś ukradnie to mamy Ci nic nie "donosić" kto to był, jeśli będziemy wiedzieć ? I rozumiem, że dobro wspólne, publiczne, nas wszystkich jest wg Ciebie "niczyje" i można bezkarnie źle nim zarządzać ???

FeelFree, 28.05.2022 13:44

@madzia - zaręczam, że Pani Alicji nic nie grozi. I zupełnie nic sobie nie robi z żałosnych i rozpaczliwych prób nacisku i zastraszania ze strony wójta gminy. Dociera powoli do niego, że to właśnie "Prawda jest daleko bardziej potężna niż jakakolwiek broń masowej zagłady." Burmistrz się boi prawdy... A każda transmisja z sesji w razie potrzeby będzie dowodem w sprawie. Według mnie to między innymi dlatego Tytus, Romek i Atomek tak unikali obecności Mieszkańców na sesjach, przeciągali sesje zdalne, likwidowali szkołę SP3 zdalnie. Mieszkańcy na sesjach to niewygodne pytania, wystąpienia, oświadczenia, deklaracje, żądania utrudniające robienie to czego oni chcą... i ich odpowiedzi dostępne potem bez problemu dla potrzeb organów kontrolnych, mediów i sądów.

andrychowianin1, 28.05.2022 11:49

Nie ma jak donos

Zibi33, 28.05.2022 10:43

Brak słów na to co się wyprawia w Andrychowie w każdym razie nie ma takich słów w słowniku ludzi kulturalnych. Burmistrz i jego wręcz mafijna ferajna rujnują to miasto od samego początku , niestety przy poparciu bardzo durnych wyborców w tej gminie.

Zakolog, 28.05.2022 09:28

Powoli trochę ospale wynurza się największa inwestycja tych kadencji, największa i najkosztowniejsza, a z całą pewnością najbardziej oryginalna jeśli chodzi o jej skalę w historii polskiego samorządu. Inwestycja której skumulowane koszty biją wszystkie dotychczasowe. A teraz uwaga ta inwestycja to – koszty zastępstwa procesowego i opłat sądowych ! Okoliczne kancelarie prawne z rozrzewnieniem będą wspominać ten samorząd i tego burmistrza, już nigdy tak wielu nie da zarobić tak niewielu. Nasz Burmistrz powinien od nich otrzymać szlachetny tytuł „Mecenatu mecenasów”. Jeszcze tylko należy poczekać kiedy Burmistrz pozwie hrabiów Bobrowskich, przecież gdyby oni nie chcieli sprzedać pałacu, to Burmistrz nie musiałby go kupować. A jak nie musiałby kupować to siłą rzeczy nie musiałby go remontować. Bez remontu nie musiałby występować o dotację unijną, o którą gdyby nie występował, to by jej nie otrzymał i w konsekwencji jej otrzymania nie musiałby jej zwracać. Czyli Hrabiowie są winni naszej Gminie ponad 12 baniek i do zawalczenia o tę kasę gorąco Burmistrza namawiam. Oczywiście wszystkie koszty postępowania sądowego Gmina Andrychów bierze na siebie, w końcu to Bobrowscy a nie nasz Burmistrz chcieli sprzedać pałac.

madzia, 27.05.2022 23:07

Pani Alicji i innym radzę nie ulegać presji i obelgom za to że stawiają się przed sądem na wezwanie. Niech też gromadzą dowody jeśli by ktoś chciał wymusić na nich kłamanie przed sądem czy uciekanie przed wezwaniem. To dużo mówi o ludziach którzy chcą żeby inni kłamali przed sądem Jak dużo niech oceni inny skład sędziowski jeśli byla by taka potrzeba.

madzia, 27.05.2022 23:03

Drogi Tomaszu x każdy wezwany przed sąd musi się stawić. Każdy powinien mówić przed sądem prawdę. Nawet jeśli uważa Pan że panu i pana kolegom wszystko wolno to tak nie jest. Więc i pani Alicja i ten drugi Pan i każdy ma obowiązek stawić się jak go sąd wezwie i mówić prawdę. Nie wierzę że wójt czy ktokolwiek inny tego nie wie

Burakz wiejskiej , 27.05.2022 22:21

wy się tam wszyscy nadajecie do zbierania śmieci, może by było trochę taniej za opłaty

Archanioł Michał, 27.05.2022 22:07

Mirek wszystko masz w BIP-ie nie wiesz o tym? Aaa no tak teatrzyk. No chyba , ze chodzi o to by Łysy zaaportował. To rozumiem.

tomekx, 27.05.2022 21:47

To co robią radni pis to jest po prostu żenada

madzia, 27.05.2022 20:48

Pani Studniarz i ten drugi Pan powinni pilnować i pokazać sądowi jeśli ktoś (obojętnie kto) chciałby na nich wywierać presję żeby nie zeznawali czy żeby nie mówili tam prawdy. Oby tak nigdy nie było ale strzeżonego itd

madzia, 27.05.2022 20:45

To oczywiste że jak się dostaje wezwanie przed sąd to trzeba się tam stawić. To oczywiste że radny czy nie radny musi tak mówić prawdę. Nie wiem czego wójt czy ktokolwiek mógłby w tym nie rozumieć.