reklama

Wadowice, Kocierz. Wszystko o zbliżającym się wyścigu Tour de Pologne

, Kultura - Rozrywka, Sport, Wiadomości, 31.07.2019 18:30,
Już od soboty.
Wadowice, Kocierz. Wszystko o zbliżającym się wyścigu Tour de Pologne
ETAP 1
3 sierpnia (sobota) ETAP 1 – KRAKÓW - KRAKÓW / 136 KM
76. Tour de Pologne UCI World Tour rozpocznie się na Rynku Głównym w Krakowie. Pierwszego dnia wyścigu kolarze będą mieli do pokonania krótki, szybki i dynamiczny etap o długości 136 kilometrów. Na trasie znajdują się trzy Górskie Premie TAURON czwartej kategorii – Lanckorona, Bachowice, Kaszów. Na trasie znajdują się także trzy Lotne Premie LOTTO – Myślenice, Czernichów i Kraków. Zanim peleton zafiniszuje na mecie pierwszego etapu, kolarze pokonają w Krakowie trzy rundy po cztery kilometry każda.

Po godzinie 17:00, zaraz po wadowickiej części wyścigu Tour de Pologne, na płycie wadowickiego rynku będzie można zobaczyć w akcji lokalnych kolarzy. Zawodnicy z klubu Kramarczyk Team zaprezentują nam widowiskowy pokaz, promujący zbliżające się wielkimi krokami mistrzostwa świata do lat 16 w trialu, które w tym roku odbędą się w Wadowicach – w dniach 9-11 sierpnia.

ETAP 4
6 sierpnia (wtorek) ETAP 4 – JAWORZNO – ŚLĄSKIE, KOCIERZ / 173 KM
Czwartego dnia Tour de Pologne wjedzie w góry. Po starcie w Jaworznie kolarze pojadą na południe. Na pierwszej, bardziej płaskiej części dystansu znajduje się Lotna Premia LOTTO w Wilamowicach. Potem peleton wjedzie w malownicze Beskidy, gdzie peleton pokona dwie rundy po 38,5 kilometra. Tam na trasie znajdują się dwie Górskie Premie TAURON pierwszej kategorii – Kocierz oraz dwie drugiej kategorii – Wielka Puszcza, a także Lotna Premia LOTTO 100-lecia PCK. Etap czwarty odbędzie się pod hasłem 100-lecia Powstań Śląskich. Partnerem mety, która zlokalizowana jest przy Kocierz Hotel&Spa, jest Województwo Śląskie.

Ok. 16:30 spodziewany jest przyjazd kolarzy na metę - przy ośrodku Kocierz. Droga wojewódzka przez Przełęcz Kocierską będzie zamknięta. Dla zainteresowanych widzów zorganizowany zostanie transport autobusowy z Andrychowa - szczegóły podane zostaną w piątek.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy