Urząd wysyła ankieterów w teren. Odwiedzą każdy dom w gminie Andrychów

, Gospodarka, Wiadomości, 30.07.2019 16:05, red
Plan z papierowymi ankietami nie wypalił, dlatego mieszkańców odwiedzą ankieterzy i osobiście będą zadawać pytania.
Urząd wysyła ankieterów w teren. Odwiedzą każdy dom w gminie Andrychów

Władze Andrychowa chcą posiadać dokładne informacje na temat tego, czym konkretnie ogrzewane są domy w gminie Andrychów. Wszystko po to, aby dokładnie określić zapotrzebowanie na dotacje na wymianę starych węglowych urządzeń grzewczych na nowe.

Dlatego kilka miesięcy temu do mieszkańców rozesłano pisemne ankiety. Burmistrz Andrychowa prosił mieszkańców, aby ankiety wypełnili i zwrócili do urzędu.

Plan nie wypalił. Do magistratu wróciło tylko ok. 300 wypełnionych ankiet, a tymczasem na terenie gminy jest ponad 8000 domów.

Dlatego urząd wysyła właśnie w teren kilkunastu ankieterów. To pracownicy urzędu, a także osoby działające na zlecenie urzędu.

W okresie od 1 sierpnia do 31 października mają odwiedzić każdy dom i zadać właścicielom nieruchomości szereg pytań o sposób ogrzewania domu, źródło ciepło, docieplenie budynku i plany z tym związane.

Lokalne władze liczą, że będzie to skuteczniejszy sposób pozyskania tych informacji. Każdy ankieter ma posiadać przy sobie identyfikator. Nie ma obowiązku wpuszczania go do domu – na pytania można odpowiedzieć nawet na zewnątrz budynku.

Ankieterzy mogą odwiedzać domy również w weekendy, jeśli w tygodniu nie zastaną właściciela domu.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 30.07.2019 16:42

czyli jestem w miejszosci