reklama

Partie odkrywają karty przed wyborami. Niespodzianka na liście Koalicji Obywatelskiej

, Polityka, Wiadomości, 30.07.2019 19:15, PG
Były burmistrz Wadowic kandydatem na posła?
Partie odkrywają karty przed wyborami. Niespodzianka na liście Koalicji Obywatelskiej

Wybory parlamentarne odbędą się w październiku tego roku. Jeszcze nie ogłoszono oficjalnych list nazwisk kandydatów, ale w kuluarach kandydaci są już znani.

Jak się dowiadujemy na listach Koalicji Obywatelskiej znajdzie się na miejscu 5. były burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski. „Jedynką” będzie Dorota Niedziela z Kęt a „Dwójką” Marek Sowa z Oświęcimia, a z trzeciego miejsce wystartuje Adam Potocki z powiatu chrzanowskiego.

Mateusz Klinowski dotychczas był kojarzony raczej z lewą stroną sceny politycznej. Stawiany był na liście kandydatów Wiosny Roberta Biedronia. A tutaj taka niespodzianka. Czyżby PO robiła skręt w lewo?

Z PiS-u pewniakiem jest Marek Polak. Była burmistrz Wadowic a obecna posłanka Ewa Filipiak (PiS) będzie prawdopodobnie kandydatką na senatora. Na liście PiS ma znaleźć się także radny wojewódzki Filip Kaczyński.

Z Kukiz’15 ma ponownie wystartować Józef Brynkus z Wadowic.

Po wyborach europejskich Prawo i Sprawiedliwość wygrywa we wszystkich sondażach a opozycja podzieliła się na kilka obozów. Rozpadła się Koalicja Europejska, o którą tak zabiegał Grzegorz Schetyna. Platforma Obywatelska tworzy listy wraz z Nowoczesną i samorządowcami jako Koalicja Obywatelska. Z kolei Wiosna Roberta Biedronia wraz SLD i partią Razem uformowali Koalicję Lewicową. PSL, Kukiz’15 i Konfederacja mają stratować osobno.

Na kogo postawią wyborcy?

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy