reklama
reklama

Trzy kęckie szkoły połączyły siły w szczytnym celu [FOTO]

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 13.01.2023 14:50, INFORMACJA PRASOWA
Koncert charytatywny dla chorego Tomusia Piróga - wnuczka emerytowanych nauczycieli.
Trzy kęckie szkoły połączyły siły w szczytnym celu [FOTO]

Kilka dni temu trzy kęckie szkoły średnie połączyły swoje siły w akcji charytatywnej zorganizowanej na rzecz Tomusia, wnuczka emerytowanych nauczycieli. Dzięki przychylności dyrekcji i pracowników Domu Kultury w Kętach, który był współorganizatorem przedsięwzięcia, w rekordowo krótkim czasie udało się zaprosić na to muzyczne wydarzenie sporą publiczność.

W przygotowanie i przebieg koncertu zaangażowali się uczniowie, nauczyciele i rodzice trzech wymienionych szkół średnich.

Wspólny, charytatywny koncert kolęd pt. „…z kolędą dla Tomusia”, zgromadził wiele osób, które z dobroci serca postanowiły pomóc w leczeniu i rehabilitacji Tomusia Piróga.

W koncercie zaśpiewali uczennice i uczniowie Powiatowego Zespołu Nr 9 Szkół im. M. Dąbrowskiej, I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Wyspiańskiego oraz Powiatowego Zespołu Nr 10 Szkół im. M. Kopernika, prezentując na scenie Domu Kultury w Kętach własne interpretacje kolęd i utworów świątecznych. Po koncercie, w sali kameralnej odbyło się wspólne kolędowanie, które zainicjowała grupa muzyczna Trzy Czwarte z II LO im. M. Dąbrowskiej w Kętach. Przy kawie, herbacie i cieście publiczność wraz z zespołem zaśpiewała piękne, staropolskie kolędy. Dzięki niezwykłej atmosferze, którą stworzyli młodzi muzycy oraz ich goście, udało się przedłużyć klimat tych najpiękniejszych w roku świąt i przy okazji zebrać fundusze na szczytny cel.

Organizatorzy serdecznie dziękują za każdy datek, który wspomoże leczenie dzielnego Tomusia. Dla tych, którzy nie mogli być obecni na koncercie, a chcą się jeszcze dorzucić do zbiorki podajemy jej adres: https://zrzutka.pl/tomuspirog
[OBRAZ7]

źródło: Społeczność "Dąbrowskiej"

fot. Małgorzata Filip


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy