reklama

Jazda po pijaku na rowerze może tego mężczyznę sporo kosztować

Na sygnale, Wiadomości, 13.01.2023 11:03,
Sąd może nałożyć grzywnę w wysokości do 30 tys. zł.
Jazda po pijaku na rowerze może tego mężczyznę sporo kosztować
Kilka dni temu w nocy policjanci pilnujący bezpieczeństwa na terenie Łęk w gminie Kęty, dostrzegli jadącego slalomem rowerzystę. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej. Badanie stanu trzeźwości 55 – letniego mieszkańca gminy wykazało 0,9 promila alkoholu.

Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi mandat w wysokości 2500 złotych. W przypadku skierowania wniosku o ukaranie sprawcy do sądu organ ten może nałożyć grzywnę w kwocie do 30 tysięcy złotych, a także orzec zakaz prowadzenia pojazdów niemechanicznych.

Policjanci apelują o rozsądek oraz trzeźwość na drodze. Zapewniają, że uczestnicy ruchu drogowego, którzy stwarzają poważne zagrożenie, poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawa oraz bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu drogowego.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy