reklama
reklama

Wybrano firmę, która zrówna stary szpital z ziemią

Gospodarka, Wiadomości, 14.01.2023 08:00, eł

Pojawiły się problemy, ale ich finał jest już bliski.

Wybrano firmę, która zrówna stary szpital z ziemią

Jak już pisaliśmy, aż 19 firm wystartowało w przetargu na rozbiórkę pozostałych zabudowań starego szpitala w Wadowicach (dotychczas wyburzono jeden z budynków kompleksu). Otwarcie ofert nastąpiło pod koniec października, ale potem zapadła w tej sprawie cisza.

Jak się okazuje, wadowickie starostwo wprawdzie wyłoniło wykonawcę, ale wciąż nie może podpisać z nim umowy. Dlaczego? Otóż inni oferenci odwołali się od tego wyboru do Krajowej Izby Odwoławczej w Warszawie. Jak wskazali, cena najtańszej i wybranej przez władze powiatowe oferty była „rażąco niska”. Wyniosła ona 971,7 tys. zł, podczas gdy najniższe z pozostałych przekraczały 1,1 mln zł, a najwyższa sięgała prawie 3,5 mln zł...

Odbyło się już posiedzenie KIO w tej sprawie, zakończone pomyślnie dla starostwa. W czasie rozprawy wybrana przez nie firma udowodniła, że jest w stanie wykonać rozbiórkę za kwotę, którą podała w przetargu. 19 stycznia minie termin na zaskarżenie wyroku i dopiero wtedy starostwo będzie mogło podpisać umowę z wykonawcą. - Z ustawy wynika, że możemy to tego dnia zrobić, nawet gdyby było jakieś odwołanie – zapewnia kierowniczka Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych starostwa Agnieszka Jamróz.

Władzom powiatu zależy na tym, by jak najszybciej zawrzeć umowę z wykonawcą, ponieważ na razie ponoszą dodatkowe koszty związane z zatrudnianiem firmy, która pilnuje opuszczonych zabudowań szpitala. - Różne rzeczy się tam działy. Ktoś poodkręcał grzejniki, palił w środku ognisko – mówi starosta wadowicki Eugeniusz Kurdas.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy