reklama

Włamania do kilku domów. Policja zatrzymała złodzieja i pasera

Na sygnale, Wiadomości, 13.01.2023 13:40, red
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który włamał się do domów w gminie Mucharz. Zatrzymano także pasera.
Włamania do kilku domów. Policja zatrzymała złodzieja i pasera

5 stycznia Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach została powiadomiona o kradzieży mienia na terenie gminy Mucharz. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że z terenu prywatnej posesji skradziona została pompa ciepła o wartości 800 złotych.

Kolejnego dnia po tym zdarzeniu, inny mieszkaniec tej samej miejscowości, poinformował wadowicką komendę o kradzieży 15 worków z węglem z terenu jego posesji. Łączna wartość strat w tym przypadku została wyceniona na kwotę ponad 700 złotych.

- Z uwagi na powyższe zdarzenia policjanci pionu kryminalnego podjęli czynności zmierzające do ustalenia sprawcy tych przestępstw. W trakcie prowadzonych czynności kryminalni ustalili, że osobą odpowiedzialną za obydwa zdarzenia jest ten sam mężczyzna tj. 39-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego, który został zatrzymany 10 stycznia w swoim miejscu zamieszkania. W trakcie czynności przyznał się do powyższych przestępstw jak i innych, których dopuścił się na terenie gminy Mucharz, gdzie jego łupem padły m.in. elektronarzędzia i pieniądze - informuje asp. Agnieszka Petek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

39-latkowi przedstawiono łącznie 5 zarzutów kradzieży mienia jak i kradzieży z włamaniem. Prowadzone przez policję czynności pozwoliły na odzyskanie większości skradzionych rzeczy, a tym samym ustalenie osoby, która nabywała od złodzieja skradzione przedmioty.


Ustalony paser został zatrzymany jeszcze tego samego dnia na terenie powiatu wadowickiego. 38-latek usłyszał trzy zarzuty paserstwa oraz jeden zarzut o współudziale kradzieży mienia z zatrzymanym uprzednio złodziejem.

39-latkowi za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności od roku do nawet 10 lat, natomiast 38-latkowi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

źródło: KPP Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy