reklama

Saksofony pilnie potrzebne. Orkiestra zbiera pieniądze

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 07.12.2021 16:27, eł

Dwie muzykalne dziewczyny nie mają na czym grać.

Saksofony pilnie potrzebne. Orkiestra zbiera pieniądze

Jest w orkiestrach dętych jakaś siła” - śpiewała niegdyś Halina Kunicka. Choć to już nieco zapomniany szlagier, jego słowa wciąż są zaskakująco aktualne. Orkiestry dęte cieszą się niesłabnącym powodzeniem i nadal nie brakuje młodych ludzi, który pragną w nich grać.

Ale żeby mogły się rozwijać, potrzebują pieniędzy na instrumenty. W szczególnie trudnej sytuacji są amatorskie orkiestry strażackie, które za swe występy nie pobierają żadnych opłat. Ta, która działa przy OSP w Izdebniku, zbiera właśnie pieniądze na zakup instrumentów dla dwóch saksofonistek. Muzycy założyli w tym celu zbiórkę na portalu zrzutka.pl i bardzo proszą, by ich wesprzeć.

Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Izdebniku już od 30 lat uświetnia wszelkiego rodzaju uroczystości i imprezy zarówno w swojej wiosce, jak i w wielu okolicznych. Gra na festynach, w czasie wydarzeń parafialnych i gminnych, a nawet na ślubach. Jej dyrygentem jest Tomasz Stępień. Aby nadal mogła się rozwijać, potrzebuje dwóch nowych saksofonów. A nie są to tanie instrumenty. Jeden kosztuje około 5000 zł. Kto chciałby im pomóc, może to zrobić tutaj. Muzycy podkreślają, że nawet najmniejsza wpłata będzie dla nich istotnym wsparciem.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy