reklama
reklama

Zwarci i gotowi czekają na sygnał z Kancelarii Premiera

Gospodarka, Wiadomości, 13.04.2023 12:55, eł
Władze Andrychowa mają jechać na spotkanie związane z budową zakładu termicznego przekształcania odpadów.
Zwarci i gotowi czekają na sygnał z Kancelarii Premiera

W ubiegłym tygodniu pierwszy zastępca burmistrza Andrychowa Mirosław Wasztyl miał uczestniczyć w spotkaniu związanym z budową andrychowskiego zakładu termicznego przekształcania odpadów, zaplanowanym na 5 kwietnia w Kancelarii Premiera. Ostatecznie jednak jego wizyta w Warszawie nie doszła do skutku. Spotkanie zostało w ostatniej chwili przełożone na inny termin, ponieważ tego dnia w stolicy gościł prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Na razie wciąż jeszcze nie wiadomo, kiedy dokładnie się ono odbędzie, choć – jak wyjawił nam Mirosław Wasztyl – najprawdopodobniej nastąpi to w przyszłym tygodniu. - Zwarci i gotowi czekamy na sygnał, kiedy mamy się zjawić w Kancelarii Premiera – zapewnia wiceburmistrz. Spotkanie adresowane jest do przedstawicieli tych inwestorów, którzy mają szansę na uzyskanie dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej do budowy instalacji termicznego przetwarzania odpadów. Gmina Andrychów już końcem ubiegłego roku złożyła wniosek o dotację na tego typu inwestycję, który pozytywnie przeszedł ocenę formalną.

W spotkaniu mają wziąć udział przedstawiciele Ministerstwa Środowiska oraz kierownictwo Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Nie zabraknie również specjalizujących się w tematyce przetwarzania odpadów naukowców.


Foto: Edyta Łepkowskareklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 16.04.2023 06:02

ZTPO wymaga spalania odpadów w wysokiej temperaturze, co powoduje emisję gazów cieplarnianych oraz szkodliwych substancji, takich jak dioksyny, furany i metale ciężkie. Te emisje mogą powodować poważne zagrożenia dla zdrowia ludzi i środowiska, a także przyczyniać się do zmian klimatycznych.

Archanioł Michał, 15.04.2023 20:39

utknąłem CZY JEST COŚ BARDZIEJ :) https://www.youtube.com/watch?v=WqMMDACUW5E

Archanioł Michał, 14.04.2023 20:35

@szpp to oficjalny przekaz dworu w Gminie ?

Archanioł Michał, 14.04.2023 20:33

@jgjorg z przypadku poznałem tych gości w Wilkowyjach, porównanie 100/100 :)).

jgjorg, 14.04.2023 18:19

Mam wrażenie że mieszkam w Wilkowyjach . Jest Kozioł i Czerepach -no ale takich Włodarzy wybraliśmy

Zakolog, 14.04.2023 09:03

Historia kołem się toczy. To już było, kiedy przed 1 września 1939 roku, również byli zwarci i gotowi, po czym „honorowo” spierdalali przez Zaleszczyki.

szpp, 14.04.2023 07:22

I tak pis im to utrąci

Polityk, 14.04.2023 05:58

Zwarci i Żyd Wojtuś gotowi spewnośćią na wycieczki nawet kolor im już służy jak Mieszkańcy Andrychowa przynoszą pisma i skargi , i bardzo ważne tematy do rozpatrzenia to też są Zwarci i jak w/w żak stołek przerosłeś i samego śiebie zwłaszcza z twoim zapałem( ╹▽╹ )

Zibi33, 13.04.2023 16:58

W Andrychowie ludzie kochają syf bo tolerują , aprobują i nawet się cieszą z debilnych decyzji władz , smaczek jest taki że burmistrz i vive nawet nie zamieszkują tej gminy to jest najlepszy przykład jak można się ustawić no tylko trzeba znaleźć okolice gdzie zamieszkują takie inteligentne typy jak gmina Andrychów

Burakz wiejskiej , 13.04.2023 15:35

żaku będziesz przeklęty na wieki przez pokolenia mieszkańców gminy jak powstanie ten syf w andrychowie

Zakolog, 13.04.2023 13:23

Szanowna Edyto, a skąd wiadomo, że Gmina Andrychów cokolwiek złożyła ? I w jakim trybie to cokolwiek, co gmina złożyła przeszło ocenę formalną ? A z tymi naukowcami to już pojechała Pani po całości, może choć jedno nazwisko, aby można było sprawdzić dorobek i osiągnięcia. Po co narażać Tomusia na koszty podróży, jak nie wiadomo z kim ma się spotkać.