reklama
reklama

Wyczekiwany chodnik jeszcze w tym roku

Gospodarka, Wiadomości, 07.05.2022 10:00, eł

Przetarg został rozstrzygnięty.

Wyczekiwany chodnik jeszcze w tym roku

Na tę inwestycję czeka wielu mieszkańców górnej części Sułkowic – Bolęciny. Niebawem rozpocznie się budowa chodnika przy ul. Racławickiej, od jej skrzyżowania z ul. ks. Stanisława Sikory w kierunku Farmerskiej. Rozstrzygnięty już został przetarg, a same prace mają zakończyć się w październiku.

Już niejednokrotnie pisaliśmy o obawach mieszkańców związanych z brakiem chodnika wzdłuż ulicy Racławickiej w górnej części Sułkowic – Bolęciny. - Czy musi dojść do tragedii, aby w końcu coś z tym zrobiono? Auta tu pędzą na złamanie karku, a nie za bardzo jest gdzie zejść z jezdni, by uniknąć potrącenia. Co więcej, w zimie droga jest odśnieżana praktycznie tylko na taką szerokość, żeby jedno auto przejechało. Wtedy piesi już zupełnie nie mają co ze sobą zrobić, mogą co najwyżej brnąć w zaspach zepchniętego z jezdni śniegu. Jak nasze dzieci mają chodzić do szkoły w takich warunkach? Czy naprawdę musimy codziennie drżeć o ich życie? – mówił nam w sierpniu ubiegłego roku jeden z nich.

Wtedy Starostwo Powiatowe w Wadowicach miało już dokumentację projektową dla tej inwestycji, ale wciąż jeszcze nie było wiadomo, kiedy ruszą prace budowlane. Teraz jest już po przetargu i roboty niebawem ruszą. Niestety, w planach jest na razie budowa tylko około 160-metrowego odcinka chodnika. Taki kawałek ma powstać w tym roku.

Do przetargu przystąpiły cztery firmy. Różnica między najniższą a najwyższą z zaproponowanych przez nie cen była kolosalna – wyniosła prawie 250 tys. zł. Najtańsza oferta opiewa na nieco ponad 304 tys. zł, najdroższa sięga prawie 554 tys. zł. Starostwo zamierzało wydać na ten cel 326 tys. zł, a zatem jeszcze nawet zostanie mu trochę pieniędzy na minimalne wydłużenie planowanego do budowy odcinka chodnika.


Foto: Edyta Łepkowska

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy