reklama
reklama

Wilczy obchód okiem kamery

MAGAZYN, Wiadomości, 05.05.2022 08:45, eł

Fotopułapka na terenie Babiogórskiego Parku Narodowego uchwyciła ostatnio to piękne zwierzę.

Wilczy obchód okiem kamery

Jeszcze dekadę temu bardzo trudno było spotkać wilka na swobodzie. Ale ponieważ te piękne zwierzęta podlegają w Polsce ścisłej ochronie, ich liczebność systematyczne wzrasta. W powiecie suskim już od lat sieją postrach wśród hodowców owiec i bydła, krążąc w pobliżu miejsc ich wypasu Dochodziło tam nawet do ataków na zwierzęta gospodarskie.

Wilki pojawiają się także w powiecie wadowickim i oświęcimskim. Ponieważ jednak aktywne są głównie nocą i tylko w wyjątkowych sytuacjach podchodzą blisko siedzib ludzkich, wciąż niełatwo jest zobaczyć je na swobodzie. Aby ujrzeć to wspaniałe zwierzę w ruchu, najłatwiejszą opcją jest zatem wycieczka do ogrodu zoologicznego.

Ale można obejrzeć je też w środowisku naturalnym, na nagraniach z fotopułapek umieszczonych na terenie Babiogórskiego Parku Narodowego. Dzięki nim już niejednokrotnie udało się uchwycić okiem kamery różne dziko żyjące zwierzęta. Niedawno był to na przykład tokujący głuszec. Wilki nie są na tych nagraniach rzadkością. Ostatnio fotopułapka zarejestrowała jednego z nich majestatycznie przechadzającego się wśród drzew.


Foto: Babiogórski Park Narodowy

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy