reklama

Wójt sprzedaje węgiel taniej niż inni. "Realna cena jest niższa niż rok temu"

, Gospodarka, Wiadomości, 05.12.2022 17:00, red
Jak to możliwe?
Wójt sprzedaje węgiel taniej niż inni.
Wójt gminy Spytkowice Mariusz Krystian poinformował, że od 7 grudnia Gmina Spytkowice rozpoczyna dystrybucję węgla w ramach rządowego programu. Cena: 1700 zł za tonę.


To najniższa cena spośród cen oferowanych przez gminy w regionie, a chodzi przecież o ten sam węgiel, często pochodzący od tego samego dostawcy - Tauron Wydobycie. W Kętach cena za tonę wyniesie 1850 zł, w Kalwarii Zebrzydowskiej i Stryszowie - 1800 zł. Wadowice tę samą tonę będą sprzedawać za 1900 zł. Również po 1900 zł za tonę sprzedaje Andrychów. Z kolei Tomice - po 1780 zł.

Skąd te różnice?

- Sprzedaż realizujemy we własnym zakresie, nie zlecamy go prywatnym podmiotom, dlatego cena za tonę orzecha i ekogroszku wyniesie 1700 złotych. Przy dopłacie dodatku węglowego 1000 złotych do tony oznacza to, że realna cena zakupu tony opału dla Mieszkańca wyniesie 700 złotych, czyli taniej niż w roku ubiegłym. W dystrybucji będziemy mieli węgiel pochodzący z polskich kopalni. Odbiór opału odbywa się w Spytkowicach, przy ulicy Zamkowej 57 (baza Referatu Gospodarki Komunalnej) według kolejności zgłoszeń wniosków. Będziecie Państwo o tym informowani telefonicznie

- poinformował wójt Spytkowic Mariusz Krystian, który - choć to zapewne nie ma wpływu na cenę węgla (?) - jest też ważną personą w PiS - pełnomocnikiem tej partii w całym okręgu.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Archanioł Michał, 05.12.2022 17:24

Hej Spytkowiczanie On zawsze tak o Was dba ?