reklama

Wkrótce otwarcie kolejnych lodowisk

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 05.12.2022 10:45, eł

Białe Orliki rozpoczynają działalność.

Wkrótce otwarcie kolejnych lodowisk

Już w mikołajki można będzie pojeździć na łyżwach w Suchej Beskidzkiej. Otwarcie tamtejszego Białego Orlika zaplanowane zostało na godz. 11.00. Tego dnia wstęp na lodowisko będzie bezpłatny. Początek sezonu na drugim Białym Orliku, zlokalizowanym w Kalwarii Zebrzydowskiej, nastąpi za prawie dwa tygodnie.

Biały Orlik w Suchej Beskidzkiej miał być czynny nawet wcześniej, ostatecznie jednak ruszy 6 grudnia. Zgodnie z tradycją, tego dnia będzie można na nim jeździć za darmo, oczywiście z okazji przypadających wtedy mikołajek. Mało tego – lodowisko odwiedzi sam św. Mikołaj. Pojawi się na nim około 16.00, z workiem pełnym łakoci, które chętnie będzie rozdawał użytkownikom ślizgawki.

W kolejnych dniach wstęp na taflę będzie bezpłatny tylko dla dzieci do lat 7. Uczniom szkół podstawowych, którzy przekroczyli już tę granicę wieku, przysługują bilety ulgowe po 6 zł za godzinę jazdy. Opłata za każdy następny (rozpoczęty) kwadrans to 1,5 zł. Bilet normalny kosztuje 8 zł (plus 2 zł za każdy rozpoczęty kwadrans). Jeśli ktoś nie ma własnych łyżew, może je wypożyczyć za 8 zł na godzinę. Można też wynająć całe lodowisko. Kosztuje to 200 zł za 60 minut. Suska ślizgawka czynna będzie codziennie od 11.00 do 21.00, z przerwą techniczną od 15.30 do 16.00.

Biały Orlik w Kalwarii Zebrzydowskiej rozpocznie działalność dopiero 17 grudnia. Po jego tafli można będzie śmigać na łyżwach od 10.00 do 21.00. Korzystanie ze ślizgawki ma kosztować tyle samo co w Suchej Beskidzkiej: pierwsza godzina 8 zł, a potem 2 zł za każdy rozpoczęty kwadrans - dla tych, którzy przyniosą własne łyżwy. Za ich wypożyczenie trzeba będzie zapłacić 10 zł za godzinę, a po jej upływie 2,50 zł za każdy kolejny kwadrans. Można też wypożyczyć kask ochronny w cenie 4 zł za godzinę.

Przypominamy także o nowym lodowisku, o którym pisaliśmy kilka dni temu. Powstaje ono w Spytkowicach na obiekcie LKS Astra. Jego otwarcie nastąpi 11 grudnia o 14.00. Korzystanie z tej ślizgawki będzie całkowicie bezpłatne, dzięki dofinansowaniu z budżetu obywatelskiego województwa małopolskiego.


Foto: Pexels

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy