reklama

Wciąż część mieszkańców nie ma prądu. Kiedy to się skończy?

Gospodarka, Wiadomości, 25.01.2023 15:21, eł
Tauron obiecuje, że wkrótce...
Wciąż część mieszkańców nie ma prądu. Kiedy to się skończy?

Brak światła przez znaczną część dnia, niesprawne urządzenia elektryczne, a przede wszystkim niedziałające ogrzewanie to od kilku dni codzienność części mieszkańców powiatów wadowickiego i oświęcimskiego. Jedynie w suskim energetycy uporali się już ze wszystkimi awariami.

Intensywne opady z piątku na sobotę spowodowały w Małopolsce uszkodzenia linii energetycznych na masową skalę. Śnieg był mokry, toteż pod jego ciężarem jak zapałki łamały się grube konary, a nawet całe drzewa. Przewracając się, wiele z nich pozrywało przewody elektryczne i telekomunikacyjne. Gdzieniegdzie wystarczył nawet ciężar śniegu nawarstwionego na samych kablach, by doszło do ich zerwania.

Firma Tauron Dystrybucja kilkukrotnie przesuwała termin usunięcia wszystkich awarii. Wedle najnowszych informacji jest to godzina 23.30 w środę, 25 stycznia. Czy spółce uda się do tego czasu dokonać wszystkich napraw? Zobaczymy.

Przypominamy, że klienci Tauronu, którzy nie mieli prądu przez dłużej niż 24 godziny, mogą starać się o bonifikatę w wysokości dziesięciokrotnej ceny energii elektrycznej za okres, w którym doszło do przerwy w jej dostawie. Tutaj podawaliśmy więcej informacji na ten temat.


Foto: OSP Wieprz

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

obserwator2012, 26.01.2023 10:17

Redakcjo :dzisiaj 26.01. -sprawdziliście??