reklama
reklama

Przychodnia przez rok nie miała pediatry, ale w końcu go znalazła

MAGAZYN, Wiadomości, 25.01.2023 09:00, eł
Rodzice już nie muszą jeździć z dziećmi do ośrodków zdrowia w innych gminach.
Przychodnia przez rok nie miała pediatry, ale w końcu go znalazła

W ubiegłym roku dwukrotnie pisaliśmy o tarapatach przychodni w Zatorze, która od dłuższego czasu zmaga się z niedostatkiem lekarzy. Największym problemem był brak pediatry. Specjalisty chorób dziecięcych nie było tam już od stycznia 2022 roku! Zmieniło się to dopiero wczoraj (23 stycznia).

- Generalnie w Podstawowej Opiece Zdrowotnej nie ma żadnego wymogu, by pediatra był. W POZ-ecie mają pracować lekarze rodzinni, ewentualnie z innymi specjalizacjami, ale po kursie medycyny rodzinnej – mówił nam w listopadzie dyrektor Samodzielnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Zatorze Adam Merta. - My, wszyscy lekarze, którzy pracujemy w przychodni, mamy uprawnienia do przyjmowania również dzieci. Jednak żaden z nas nie jest pediatrą.

Takie tłumaczenia nie satysfakcjonowały rodziców wielu dzieci. Woleli zabierać swoje pociechy do ośrodków zdrowia w innych gminach, by były pod opieką pediatrów.

Teraz wreszcie lekarz tej specjalności dołączył do zespołu pracującego w przychodni w Zatorze. To pani doktor Marta Liskiewicz, znana dotychczas głównie w powiecie wadowickim. W Zatorze pracuje od 23 stycznia i będzie tam przyjmować codziennie od poniedziałku do piątku, przeważnie od 8.00 do 12.00 lub do 13.00. Poniżej harmonogram jej pracy w zatorskiej przychodni.


Foto: przychodniazator.pl

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy