reklama
reklama

Trzeba więcej pieniędzy na dokończenie rewitalizacji Pańskiej Góry

Gospodarka, Wiadomości, 14.09.2022 15:50, eł

Ważą się też losy Stawu Anteckiego.

Trzeba więcej pieniędzy na dokończenie rewitalizacji Pańskiej Góry

Zakończył się kolejny już przetarg na budowę alejek na Pańskiej Górze w Andrychowie. Jego wyniki nie są bardziej korzystne dla gminy niż w pierwszym, który został unieważniony z powodu zbyt wysokich cen zaproponowanych przez oferentów.

Historia rewitalizacji Pańskiej Góry to jedna z niekończących się andrychowskich opowieści. O sprawie pisaliśmy już wielokrotnie od 2020 roku. Do tej pory nie doszło jednak nawet do rozpoczęcia realizacji inwestycji, choć solidnie przetrzebiono las porastający górę. Wycięte drzewa miały zwolnić miejsce pod budowę dróżek i wykonanie zieleńców. Niestety, na przełomie lutego i marca tego roku doszło do rozwiązania umowy między gminą Andrychów a wykonawcą przedsięwzięcia, który zdołał wcześniej sporządzić tylko dokumentację projektową. Prowadził on również budowę Stawu Anteckiego.

Władze gminy w lipcu ogłosiły drugi przetarg na wykonanie alejek na Pańskiej Górze, jednak zakończył się on fiaskiem. Najtańsza oferta wnosiła bowiem 8,5 mln zł i była o 1,5 mln zł wyższą od kwoty, która zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację prac. Zapadła decyzja o unieważnieniu przetargu i ogłoszeniu kolejnego.

Do drugiego przetargu firmy już złożyły oferty, ale jego wyniki są podobne jak poprzedniego. Oferta z najniższą ceną opiewa na kwotę przekraczającą 8,4 mln zł. Złożyło ją to samo konsorcjum firm, którego wycena była najkorzystniejsza w poprzednim przetargu. Jego liderem jest LACH BUD z Sułkowic, a partnerem Zakład Gospodarki Komunalnej w Andrychowie.

Tymczasem władze gminy nadal chcą przeznaczyć na tę inwestycję 7 mln zł. Nie wiadomo jeszcze, czy tym razem zdecydują się wysupłać brakującą kwotę, czy ponownie unieważnią przetarg. Jednak małe są szanse na to, by oferty w kolejnych były korzystniejsze od tych z dwóch poprzednich. A im bardziej będzie odsuwał się termin rozpoczęcia prac, tym mniejsze szanse gminy na to, by skorzystała z dofinansowania przyznanego jej na realizację przedsięwzięcia.

Na włosku wisi również budowa Stawu Anteckiego. Przetarg na dokończenie inwestycji również zakończył się unieważnieniem, aczkolwiek nie dlatego, że wyceny robót były zbyt wysokie, lecz z powodu braku ofert. W tej sytuacji nie było wyboru, trzeba było ogłosić drugi. Otwarcie ofert nastąpi 20 września.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

matek81, 14.09.2022 18:00

głosujcie dalej na takich imbecyli jak wójt żak i jego radni to będzie jeszcze gorzej żak won z gminy Andrychów!!!!!!!!!!!!!!!!!

Koniczynka, 14.09.2022 17:54

Pora przyjrzeć się dokładnie tym inwestycjom, które są zbyteczne. Rozliczyć burmistrza, radnych którzy głosowali za rewitalizacją pańskiej góry, tworzeniem śmiesznego stawu anteckiego, kupnem ruiny Bobrowskich. Oraz jakim prawem pieniądze wszystkich mieszkańców miasta i gminy Andrychów służą jako łatanie dziury finansowej elektrociepłowni. Czy to nie czas i pora postawić znak STOP i odwołać, odsunąć burmistrza i radnych tzw. od Żaka. A pieniędzy na podstawowe inwestycje jak chociażby remont SP5 nie ma...

FeelFree, 14.09.2022 15:46

https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/wojt-gminy-jemielno-odwolana-w-referendum