reklama

Ludzie gubią nie tylko telefony, parasole i portfele, ale nawet... rowery

MAGAZYN, Wiadomości, 13.09.2022 18:20, eł

Kilka jednośladów trafiło do Biuro Rzeczy Znalezionych.

Ludzie gubią nie tylko telefony, parasole i portfele, ale nawet... rowery

Do Biura Rzeczy Znalezionych, w które mieści się w budynku Starostwa Powiatowego w Wadowicach, trafiają przeróżne rzeczy. Najczęściej niewielkie przedmioty, które mogą wysunąć się z kieszeni lub takie, które łatwo przez roztargnienie zostawić na sklepowej ladzie czy stoliku w restauracji. Ale ludzie gubią nie tylko drobiazgi.

W tym roku do wadowickiego Biura Rzeczy Znalezionych trafiło piętnaście telefonów komórkowych, kilka sum pieniędzy oraz dwa smartbandy, czyli opaski monitorujące aktywność fizyczną. Inne drobiazgi, które przekazali tam ich znalazcy to dwa etui, router Huawei, klucze z immobilizerem, złoty łańcuszek oraz karta Visa wydana przez Bank of Ireland. Jak się jednak okazuje, ludzie gubią nie tylko małe przedmioty, których utratę łatwo z początku przeoczyć. Są tacy, którzy gubią nawet... rowery. W tym roku do Biura Rzeczy Znalezionych w Wadowicach dostarczono aż cztery jednoślady (!) – trzy znalezione w Andrychowie, a jeden w Radoczy. Trafił tam również lapotop Dell, który w sierpniu ktoś zostawił przy budynku andrychowskiej biblioteki.

Właściciele utraconych przedmiotów mają dwa lata na ich odebranie. Aby jednak je odzyskać, muszą udowodnić swoje prawo własności. W przypadku pieniędzy należy podać dokładną kwotę i walutę, a nawet nominał banknotów. Jeśli są to inne rzeczy, trzeba opisać ich wygląd, stan, charakterystyczne znaki szczególne. Warto mieć też przy sobie dowód zakupu (o ile to możliwe) lub zdjęcie, na którym widać dany przedmiot. Wadowickie Biuro Rzeczy Znalezionych mieści się przy ul. Batorego 2.


Foto: Piaxabay

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy