reklama
reklama

To ważny dla mieszkańców okolicy budynek. Trwa jego przebudowa

Gospodarka, Wiadomości, 08.06.2023 13:00, eł
To ważny dla mieszkańców okolicy budynek. Trwa jego przebudowa

W marcu tego roku ruszyła przebudowa starej szkoły na Goryczkowcu (potocznie zwanym Dzwonkiem) w Gorzeniu Dolnym. To budynek, z którym dla niejednej osoby wiąże się wiele wspomnień, w dodatku położony w bardzo atrakcyjnym miejscu. Z jego okien roztaczają się nader malownicze widoki.

- Przebudowa starej szkoły idzie pełną parą. Powstaje tutaj ośrodek edukacyjno-kulturalny, który będzie nową atrakcją turystyczną i idealnym miejscem dla mieszkańców do organizacji imprez plenerowych – zapewnia burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński. Budynek będzie miał taras i duży ogród z placem zabaw, sceną oraz altaną z miejscem do grillowania. Koszt inwestycji to prawie 3 mln zł. Połowę tej kwoty gmina Wadowice pozyskała ze środków unijnych.

Opóźnieniem w realizacji przebudowy, która miała rozpocząć się wcześniej niż faktycznie do niej doszło, burmistrz Bartosz Kaliński obarczał problemy ze zdobyciem pozwolenia budowlanego. Na swojej facebookowej stronie określił je „wielkimi perturbacjami”.

Jak się jednak dowiedzieliśmy w Starostwie Powiatowym w Wadowicach, żadnych perturbacji nie było. Kierowniczka Wydziału Budownictwa i Zagospodarowania Przestrzennego Monika Handzlik poinformowała nas, że wniosek o wydanie pozwolenie na budowę został złożony 6 grudnia ubiegłego roku, ale okazał się niekompletny. Dlatego w dwa tygodnie później starostwo wezwało gminę do jego uzupełnienia. I to był jedyny problem na drodze do uzyskania pozwolenia. 4 stycznia gmina uzupełniła wniosek, a starostwo już po upływie miesiąca wydało decyzję. Warto zaznaczyć, że zgodnie z ustawą Prawo budowlane miało na to 65 dni czasu.


Foto: Facebook/Bartosz Kaliński

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy