reklama
reklama

Tego dnia będzie można jeździć koleją za symboliczną złotówkę

Gospodarka, Wiadomości, 19.09.2022 19:50, eł
Trzeba tylko pobrać aplikację...
Tego dnia będzie można jeździć koleją za symboliczną złotówkę

W kalendarzu różnych nietypowych świąt znajdziemy między innymi dzień bez papierosa, bez komputera, a nawet bez... bielizny. Jest też dzień bez samochodu, który przypada za parę dni, a dokładnie 22 września.

Ma on na celu wspomóc proekologiczne idee i zmniejszyć ilość spalin wytwarzanych przez auta. Tego dnia zachęca się kierowców do rezygnacji z użytkowania samochodów. Aby im to umożliwić, w wielu miastach są oni na całą dobę zwolnieni z opłat za bilety w komunikacji publicznej, pod warunkiem posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego pojazdu.

Swoją ofertę, jak w poprzednich latach, przygotowały z okazji tego święta Koleje Małopolskie oraz Polregio. Jest to możliwość przejazdów pociągiem za złotówkę, adresowana do wszystkich, nie tylko do kierowców. Aby z niej skorzystać, trzeba pobrać aplikację mobilną iMKA. Nabyty za jej pośrednictwem bilet za 1 zł uprawnia również do nieodpłatnego przewozu jednego roweru. Oferta obowiązuje na terenie całej Małopolski. A jeśli ktoś wybierze się tego dnia do Krakowa, będzie mógł za darmo jeździć po całym mieście komunikacją miejską.


Foto: Edyta Łepkowska

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy