reklama
reklama

Tak będzie wyglądał nowy budynek na stadionie

Gospodarka, Wiadomości, 08.11.2022 12:10, eł

Budowa ruszy w przyszłym roku.

Tak będzie wyglądał nowy budynek na stadionie

W tym roku zakończyła się budowa nowego boiska piłkarskiego na stadionie MKS Skawa Wadowice, o którym burmistrz Bartosz Kaliński mówi, że jest największym i najnowocześniejszym obiektem tego typu w całej Małopolsce zachodniej. Na razie brakuje mu jednak sensownego zaplecza. Z braku toalet, uczestnicy rozgrywek czy treningów biegają za potrzebą w krzaki. Są jednak plany, by to zmienić.

Obok nowego boiska ma powstać budynek zaplecza szatniowo-sanitarnego. Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński już na początku tego roku informował, że gotowy jest projekt techniczny obiektu i wydane zostało pozwolenie na jego budowę. Aby jednak ruszyć z pracami, potrzebne były jeszcze pieniądze.

- Z ministrem sportu Kamilem Bortniczukiem rozmawialiśmy o tej inwestycji dwukrotnie. Pierwszy raz w lipcu, kiedy przyjechał do Wadowic na Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin. A ostatnio podczas Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki w Zakopanem. Zaprezentowaliśmy mu wizualizację nowego budynku i przekonywaliśmy, że warto go dofinansować. Wcześniej złożyliśmy wniosek do rządowego programu Sportowa Polska – podkreśla Bartosz Kaliński i obwieszcza z dumą, że te wszystkie starania zaowocowały dotacją w wysokości 2,5 mln zł.

Jak na razie szatnie i łazienki dla zawodników mieszczą się w liczącym sobie blisko pół wieku obiekcie, który powstał jako zaplecze dla budujących stadion robotników. Jak więc łatwo się domyślić, warunki w nim pozostawiają sporo do życzenia. W dodatku znajduje się on zbyt daleko od nowego boiska, by zawodnikom chciało się chodzić do niego za potrzebą. Często załatwiają się po prostu w zaroślach...

W nowym, piętrowym budynku znajdzie się jednak dużo więcej niż tylko toalety, łazienki i szatnie. Pomieści on również salę konferencyjną, siłownię, małą salę gimnastyczną, zaplecze kuchenne i magazyn. Powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie 687 m kw. Stanie on po drugiej stronie boiska głównego (tego z nawierzchnią z trawy naturalnej).

- Na zewnątrz wybudujemy małą zadaszoną trybunę, wkopane do ziemi ławki dla rezerwowych oraz taras widokowy z sektorem VIP i stanowiskami dla dziennikarzy. Projekt obejmuje również remont bramy głównej stadionu. Nowy budynek ma być przystosowany do organizacji meczów na poziomie trzeciej ligi piłkarskiej – informuje burmistrz Wadowic. Budowa obiektu ma się rozpocząć w przyszłym roku.


reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy