reklama
reklama

Dach przecieka, nie ma prądu - sala gimnastyczna przez sporą część roku nie nadaje się do użytku

Gospodarka, Wiadomości, 04.11.2022 20:15, eł

Uczniowie często nie mają gdzie ćwiczyć.

Dach przecieka, nie ma prądu - sala gimnastyczna przez sporą część roku nie nadaje się do użytku

Sala gimnastyczna przy Zespole Szkół Samorządowych w Targanicach nie jest bynajmniej starym obiektem (powstała w 2007 roku), jednak stan jej dachu woła o pomstę do nieba. Jego pokrycie już od lat przecieka. Dotychczasowe próby naprawienia fuszerki niewiele pomogły. Sytuacja jest coraz gorsza. Są dni, kiedy uczniowie nie mają gdzie ćwiczyć, a w inne lawirują między wiaderkami z wodą...

Problem sali gimnastycznej w Targanicach poruszył w czasie ostatniej sesji Rady Miejskiej w Andrychowie radny Andrzej Powroźnik. - Tak naprawdę nie nadaje się ona do użytkowania. Po każdych intensywnych opadach deszczu przez kilka dni nie da się tam wejść. Tak samo zimową porą, kiedy jest śnieg. Nie ma już prądu w gniazdkach i możliwości korzystania z urządzeń elektrycznych. A chciałbym zwrócić uwagę na to, że takie rzeczy, jak hala sportowa, to są priorytety – powiedział.

Uznał, że gdyby burmistrz Andrychowa Tomasz Żak i jego zastępcy na własne oczy zobaczyli stan sali, sami doszliby do wniosku, że trzeba jak najszybciej coś z tym fantem zrobić. - Dlatego jeszcze raz zwracam się z gorącym apelem do radnych i władz gminy o zapewnienie środków na rozpoczęcie przygotowań do wybudowania nowej hali sportowej. Podobny problem będzie nas czekał pewnie w Zagórniku, bo tam jest bliźniacza sala. Z racji tego, że jestem też prezesem klubu sportowego, to chciałem zauważyć, że młodzież, która uczęszcza do szkół podstawowych, kończy je bardzo słaba przygotowana, jeżeli chodzi o sport i tężyznę fizyczną. A jeśli sala gimnastyczna jest nieczynna przez sporą część roku szkolnego, dodatkowo utrudnia to rozwój tych dzieci.

Jak już wcześniej pisaliśmy, władze gminy zadecydowały już o tym, że w Targanicach trzeba wybudować nową salę gimnastyczną. Istniejący obiekt ma zostać wyburzony, a w jego miejscu powstanie nowy. Na razie udało się jednak wysupłać środki tylko na opracowanie dokumentacji projektowej.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Archanioł Michał, 05.11.2022 16:42

@matek81 wiele racji w tym co piszesz. Zwłaszcza ,że @obywatel Zdzisiek już kilka lat wstecz mówił o tym problemie i był go w pełni świadom. Tutaj rok temu https://www.mamnewsa.pl/gospodarka/ta-sala-to-bubel-woda-kapie-na-parkiet.

FeelFree, 05.11.2022 14:37

https://katalog.bip.ipn.gov.pl/informacje/70915

FeelFree, 05.11.2022 14:37

https://archiwaipn.wordpress.com/2012/03/21/wspolpracownicy-sb-pelniacy-funkcje-publiczne-cz-3/

FeelFree, 05.11.2022 14:36

http://inwentarz.ipn.gov.pl/showDetails?id=906314&q=andrzej%20szafra%C5%84ski&page=1&url=[|typ=0]

FeelFree, 05.11.2022 14:33

@Radny Andrzej Powroźnik i pozostali Radni - po przeczytaniu tego starawego poradnika proszę sobie zadać pytanie, czy wywiązujecie się Państwo oraz wójt ze swoich obowiązków, czy raczej jest to działalność wołająca o pomstę do nieba. Lub samoocenę, w którym miejscu pomiędzy się obecnie Państwo znajdujecie... A w temacie tej hali: wstyd i hańba, niegospodarność i ignorancja potrzeb dzieci, brak dbałości o majątek gminy (bo wybudowany przez poprzednią władzę?). Przy czym to w tej gminie nic nowego. W gminie gdzie zlikwidowano szkołę podstawową z powodu interesu kliki. W gminie gdzie na zlecenie wójta w zarządzie oświaty działa TW Grab. W gminie gdzie dla zagłuszenia resztek sumienia i stwarzaniu pozorów dbałości o szkolnictwo kupowany jest z naszych pieniędzy papierek pod nazwą "Samorządowy Lider Edukacji". Szczyt obłudy.

FeelFree, 05.11.2022 14:22

https://www.frdl.org.pl/pliki/frdl/document/publikacjeFRDL/Poradnik%20dla%20radnych_ABC_samorzadu.pdf

FeelFree, 05.11.2022 13:29

@Radny Andrzej Powroźnik - proponuję przypomnieć sobie co należy do wyłącznych właściwości Rady Miejskiej. W razie potrzeby mogę udostępnić konkretne cytaty, oraz kontakty do wszystkich pozostałych radnych w celu spotkania się bez wójta i podjęcia w końcu działań dla dobra Mieszkańców, a nie spełniania zachcianek panów władzy spoza gminy Andrychów! To Wasze głosy decydują na co wydawane są nasze pieniądze ! Wójt tylko robi to co mu zlecacie! wykonuje w majestacie prawa podjęta przez Pana i pozostałą część Rady Miejskiej uchwały!

tomekx, 05.11.2022 10:05

A któż to wybudował te hale w Targanicach i Zagórniku co się z nich leje od samego niemal początku? Nie czasami ówczesny burmistrz pietras z pisu kolega kubienia?

matek81, 05.11.2022 09:42

Wasztyl zamiast wydać 670 000 na wizualizacje hali której nie będzie, można było dołożyć drugie tyle i zrobić porządek z hala w Targanicach A zapomniałem z tego nic byś nie miał. Nasza gmina i włodarze to już nie patologia tylko kryminał.

Obywatel, 04.11.2022 22:20

Wreszcie po tylu latach ktoś to zauważył. Ta hala to fuszerka od samego początku. Brawo panie Powroźnik , dzięki panu to zostanie nagłośnione i może coś z tym zrobią. A tak w ogóle to sprawą powinna się zająć nasza ukochana pani dyrektor.