reklama
reklama

Poszukiwany przestępca wpadł, gdy jechał po pijaku na rowerze

Na sygnale, Wiadomości, 03.11.2022 09:56,
48-latek miał aż 3,7 promila!
Poszukiwany przestępca wpadł, gdy jechał po pijaku na rowerze
1 listopada po godzinie 17:00 w Bulowicach na ulicy Bielskiej mundurowi zauważyli jadącego slalomem rowerzystę. Mężczyzna natychmiast został zatrzymany przez patrolujących ten teren policjantów. Policjanci ustalili, że jest to 48 – latek bez stałego miejsca zamieszkania. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 3,7 promila alkoholu.

Ponadto okazało się, że jest on poszukiwany od dwóch lat przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu do odbycia kary w wymiarze dwóch lat i sześciu miesięcy za kradzieże. W związku z powyższym został zatrzymany, a następnie po wytrzeźwieniu osadzony w jednym z zakładów karnych.


Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi mandat w wysokości 2500 złotych. W przypadku skierowania wniosku o ukaranie sprawcy do sądu organ ten może nałożyć grzywnę w kwocie do 30 tysięcy złotych, a także orzec zakaz prowadzenia pojazdów niemechanicznych.

- Przypominamy, że aktualne wykazy osób poszukiwanych znajdują się na stronach internetowych jednostek Policji. Apelujemy do osób, które znają miejsce pobytu poszukiwanego, ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości, o powiadomienie wskazanej w komunikacie jednostki prowadzącej poszukiwanie lub dokonanie zgłoszenia pod numerem alarmowym 112. Zapewniamy anonimowość - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy