reklama

Podrożały bilety kolejowe. Będą też zmiany w kursowaniu pociągów

Gospodarka, Wiadomości, 03.11.2022 07:00, eł

Nie jest już tak tanio, jak do tej pory.

Podrożały bilety kolejowe. Będą też zmiany w kursowaniu pociągów

Właśnie weszła w życie nowa oferta biletowa w transporcie kolejowym na obszarze całego województwa małopolskiego. Oznacza to, niestety, podwyżkę cen. Czy dużą? Zależy, jak na to spojrzeć... Za kilka dni zmieni się także rozkład jazdy.

Podwyżka cen za przejazdy dotyczy wszystkich połączeń obsługiwanych przez Koleje Małopolskie, POLREGIO oraz Koleje Śląskie. O ile podrożały bilety? Przykładowo, za przejazd z Andrychowa do Krakowa Głównego (lub w odwrotnym kierunku) trzeba było dotychczas płacić 15 zł. Od listopada bilet w jedną stronę na tej samej trasie kosztuje 18 zł. Na odcinku z Kalwarii Zebrzydowskiej do centrum Krakowa podwyżka wyniosła 1,5 zł. Bilet z 9 zł podrożał do 10,50 zł. Wszystkie aktualne taryfy, oferty promocyjne i cenniki dostępne są tutaj.

Warto też przypomnieć, że 6 listopada wchodzi w życie kolejna korekta rozkładu jazdy, która będzie obowiązywała do 10 grudnia. Zmiany w kursowaniu pociągów wynikają z prac modernizacyjnych i naprawczych na terenie województwa. Trwające inwestycje wiążą się także z koniecznością wyłączenia z użytkowania pewnych odcinków niektórych linii. Na całej trasie z Suchej Beskidzkiej do Zakopanego podróżni będą jeździć zastępczą komunikacją autobusową, co zresztą nie jest żadną nowością. Podobnie będzie na linii kolejowej łączącej Suchą z Żywcem. Godziny kursowania i ewentualne utrudnienia na trasie można sprawdzić w wyszukiwarce połączeń – tutaj.


Foto: Edyta Łepkowska

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy