reklama

Nie wszystkie szkoły skorzystały z basenu, choć mogły

Sport, Gospodarka, Wiadomości, 02.11.2022 17:30, eł

Część z przeznaczonej na ten cel puli pieniędzy pozostała niewykorzystana.

Nie wszystkie szkoły skorzystały z basenu, choć mogły

W Andrychowie są dwa baseny – zarówno ten pod otwartym niebem, jak i kryta pływalnia. W ramach zajęć, na które szkoły mają zapewnione środki, mogą z nich korzystać uczniowie, by uczyć się pływania lub doskonalić nabyte już umiejętności w tej dziedzinie.

Ostatnio radny Krzysztof Kubień, który jest nauczycielem wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 5 w Andrychowie dociekał, jaka pula pieniędzy została przeznaczona w gminie na zajęcia z pływania dla uczniów. Dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty w Andrychowie Andrzej Szafrański odpowiedział na to pytanie w czasie ostatniej sesji Rady Miejskiej.

Jak się okazuje, na ten rok GZO miał zaplanowane 20 tys. zł na zajęcia dla uczniów w basenie odkrytym, ale skorzystały z tego tylko niektóre placówki. Były to podstawówki nr 2 i 4 w Andrychowie, a także szkoły w Sułkowicach Łęgu i Bolęcinie, Rzykach oraz Roczynach. Z pozostałych (między innymi SP nr 5) ani jedno dziecko nie było na basenie otwartym w ramach zajęć organizowanych przez nauczycieli. W sumie kwota wydana na ten cel z całej puli wyniosła tylko 5160 zł.

- Pozostałe pieniądze, czyli 14 800 zł, zostały zużytkowane w sposób następujący - 8 500 zł przeniesiono na prośbę koordynatora sportu na pływanie dla uczniów klas sportowych, a do dzisiaj leży na koncie 6255 zł, gdyby ktoś z wuefistów chciał te środki wykorzystać – wyjaśnił Andrzej Szafrański.

Zaznaczył też, że oprócz tych 20 tys. zł na basen odkryty, w budżetach wszystkich szkół na terenie gminy są pieniądze przeznaczone na działania sportowe, w tym pływanie. - Na cały rok tych środków było 135,8 tys. zł, a do 26 października wykorzystano nieco ponad 30 tys. zł, czyli zostało jeszcze 105,4 tys. zł – powiedział dyrektor GZO w Andrychowie. Radni dopytywali się, czy wiadomo, które szkoły wydały pieniądze na zajęcia w krytej pływalni i jakie to były kwoty, jednak Andrzej Szafrański nie dysponował takimi danymi.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zakolog, 02.11.2022 22:12

@beskidmaly - Byli dokładnie tyle samo razy na basenie, co radny Romuś na konkursach literackich.

beskidmaly, 02.11.2022 21:07

Przyjmuje zakłady ze dwaj nasi nauczycieloradni nie byli ani razu na basenie krytym, ze swoimi uczniami w ramach nauki wf.

Zakolog, 02.11.2022 20:36

To jest klasyczna andrychowska kwadratura koło. Dobry wujek Tomasz dał dzieciom pieniążki, ale niekompetentni dyrektorzy, których na te funkcje wybrał wujek Tomek, te pieniążki dzieciom odebrali. Na szczęście te pieniążki otrzymają budżetową ksywkę „środki niewykorzystane w latach ubiegłych” i wujek Mirek spokojnie je zagospodaruje na przyszłoroczne nagrody dla dyrektorów plus zakup certyfikatu „Samorządowego Lidera Edukacji” dla wujka Tomasza.

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama