reklama
reklama

Wyższa stawka za śmieci. Mieszkańcy będą płacić o 4 złote więcej niż w tym roku

Gospodarka, Wiadomości, 07.11.2022 14:33, eł

Podwyżek trzeba się spodziewać również w innych gminach.

Wyższa stawka za śmieci. Mieszkańcy będą płacić o 4 złote więcej niż w tym roku

Radni miasta Sucha Beskidzka jednogłośnie podjęli uchwałę o podniesieniu opłaty, którą ponoszą mieszkańcy za odbiór śmieci. Od stycznia wzrośnie ona o 4 zł od osoby. Na zniżkę mogą liczyć tylko ci, którzy posiadają przydomowe kompostowniki.

Dotychczasowa stawka za gospodarowanie odpadami komunalnymi wynosi w Suchej Beskidzkiej 22 zł od osoby, pod warunkiem wszakże, że rodzina segreguje śmieci i oddaje je w osobnych pojemnikach czy workach. Dla tych, którzy wolą wszystko wrzucać hurtem do jednego kubła, opłata ustalona została na poziomie 55 zł od każdego domownika. Rodziny, które kompostują odpady roślinne, mogą korzystać z czterozłotowej zniżki. Dla nich stawka od osoby wynosi 18 zł.

Niestety, od początku stycznia opłata dla segregujących wzrośnie o 4 zł. Czyli w każdym gospodarstwie domowym, w którym odpady zbierane są selektywnie, stawka osiągnie poziom 26 zł od osoby. Opłata dla leniwych, którym nie chce się bawić w segregowanie, podskoczy do 65 zł. Radni jednogłośnie przegłosowali tę podwyżkę. Warto dodać, że ulga za posiadanie kompostownika pozostanie na tym samym poziomie, co w tym roku. Nadal będzie wynosiła 4 zł.

Dodajmy, że opłata za wywóz śmieci jest w Suchej Beskidzkiej stosunkowo niewysoka, jeśli porównać ją z obowiązującą w innych gminach. Nawet po podwyżce będzie niższa niż dotychczasowa w gminie Andrychów, gdzie stawka wynosi 26,50 zł od osoby. A zniżka za kompostownik jest tam mniejsza, zaledwie dwuzłotowa.


Foto: Edyta Łepkowska

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

beskidmaly, 07.11.2022 19:13

Pani Redaktor! Proszę nie zapominać o tym ,ze Sucha Beskidzka ma własne składowisko odpadów , a Andrychów nie i musi płacić tyle za tonę w Choczni ile właściciel składowiska sobie zażyczy.