reklama
reklama

"Barbarzyńcy" w... powiecie wadowickim, czyli nowy sezon popularnego serialu Netflixa

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 07.11.2022 10:20, eł
Nakręcone w naszym regionie odcinki można już oglądać.

Na terenie jednej z gmin w powiecie wadowickim kręcono w ubiegłym roku zdjęcia do drugiego sezonu serialu „Barbarzyńcy”, który można już oglądać na platformie streamingowej Netflix. Realizowano je w lesie koło Spytkowic, w rejonie starorzecza Wisły o nazwie Krajskie.

Pierwszy sezon serialu „Barbarzyńcy” użytkownicy platformy Netflix oglądali w 2020 roku. Spotkał się on z dużym zainteresowaniem, toteż wiele osób czekało na jego kontynuację. Akcję serialu umieszczono w czasie rzymskiej okupacji Germanii w 9 roku n.e. i powstania tamtejszych plemion pod wodzą Arminiusza. Kulminacją wydarzeń zobrazowanych w serialu była Bitwa w Lesie Teutoburskim, która zakończyła się klęską Rzymian. W jej trakcie poległy trzy wciągnięte w zasadzkę legiony. Z kolei drugi sezon serialu opowiada o wydarzeniach w rok po tej bitwie, kiedy to wojska rzymskie wracają do Germanii silniejsze niż kiedykolwiek przedtem.

Zdjęcia do niego kręcono w naszym kraju, a konkretnie w Małopolsce i na Śląsku, między innymi w studiu filmowym Alvernia Planet w Nieporazie, ale także w plenerze. Część z nich powstała w gminie Spytkowice, gdzie w ubiegłym roku pojawienie się ekipy filmowej wzbudziło niemałą sensację. Inne sceny nagrywano na terenie ruin zamków w Rudnie (Małopolska) i Mirowie (Śląsk).


Foto: Facebook/Gmina Spytkowice

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy