reklama

Jurorzy byli pod wielkim wrażeniem występu zespołu PotOCK

Wiadomości, 06.11.2022 13:20, eł

Co zadecydowała publiczność?

Jurorzy byli pod wielkim wrażeniem występu zespołu PotOCK

W sobotni wieczór w programie „Mam Talent!” na antenie TVN wystąpił na żywo zespół PotOCK z Zawoi. Jego występ otworzył drugi półfinałowy odcinek i został bardzo dobrze przyjęty przez całą trójkę jurorów.

Grupa PotOCK z Zawoi gra muzykę, którą można określić jako folk rock lub nawet folk metal, jednak daleko odbiegającą od tego, co grają typowi przedstawiciele tych stylów. Zespół ma własne, innowacyjne podejście do tej kombinacji gatunków muzycznych. Jego ciężkie rockowe brzmienie w zestawieniu z tradycyjnymi utworami i góralskimi kobiecymi głosami tworzą mieszankę iście wybuchową i bardzo atrakcyjną dla tych, którzy lubią tego typu nieoczywiste połączenia.

Podczas półfinałowego występu zespół zaprezentował łemkowski utwór w bardzo dynamicznej aranżacji. Jurorzy ocenili ich popis niezwykle ciepłymi słowami. – Bardzo mi się podobało. Rytmiczne, piękne, dobrze się tego słucha. Poszedłbym na taki koncert i życzę wam dużo koncertów – stwierdził juror Jan Kliment.

Agnieszka Chylińska powiedziała, że choć miała problem ze zrozumieniem łemkowskiego tekstu w zwrotkach piosenki, nie miało to żadnego znaczenia. – Wasz przekaz emocjonalny był tak silny, że właściwie człowiek czekał na to podsumowujące zdanie, że nie ma takich jak nas dwoje. Myślę, że to jest kwintesencja. Ja z tego miejsca chciałabym też pogratulować zespołowi. Panowie – przepięknie. Tan początek trochę mi przypomniał Rage Against the Machine. Jesteście fantastycznym zespołem i życzę wam wszystkiego, wszystkiego najlepszego – skomentowała.

Natomiast Małgorzata Foremniak podsumowała: - Gdy widzieliśmy was na castingu, pokazaliście swoją pierwszą odsłonę i zachwyciła nas. A dzisiaj pokazujecie coraz więcej swoich kolorów i one są wspaniałe. Będzie ich jeszcze więcej. Myślę, że połączenie takiej muzyki jest niezwykle ciekawe i daje wielką przestrzeń kreacji. Tak jak w potoku – wchodzisz na golasa, robisz: „aaa, aaa, nie wytrzymam!”, ale jak wychodzisz, czujesz, że wraca do ciebie życie. I tacy jesteście, brawo!

Jednak w głosowaniu telewidzów zespół zajął dopiero piąte miejsce, co przekreśliło jego szanse na wejście do finału. Z każdego półfinałowego odcinka przechodzi do niego tylko dwóch uczestników. Tym razem byli to Laura Florentyna Dziąba oraz Teatr Sztuka Ciała.

W kolejną sobotę (12 listopada) w „Mam Talent!” pojawią się kolejni uczestnicy z naszego terenu – zajmujący się wyczynową jazdą na hulajnodze Adami Mikołajek z Andrychowa oraz tancerka Martynka Stawowy z Barwałdu Górnego. Odcinek z ich udziałem rozpocznie się o godz. 20.00.

Półfinałowy występ zespołu PotOCK można obejrzeć tutaj.

Foto: Facebook/PotOCK

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy