reklama
reklama

Kolejna rekordowa kwesta

MAGAZYN, Wiadomości, 06.11.2022 12:04, eł

Choć czasy są trudne, udało się zebrać więcej pieniędzy niż kiedykolwiek.

Kolejna rekordowa kwesta

Cmentarne kwesty są już w Spytkowicach wieloletnią tradycją. Dzięki zebranym w poprzednich latach środkom odnowiono cztery zabytkowe nagrobki. Piąty jest właśnie w renowacji. W tym roku uczestnicy akcji uzbierali rekordową sumę.

Jak nas poinformował Marek Gajowy, prezes Fundacji Herbu Ostoja (która zorganizowała kwestę), do puszek wolontariuszy wpadło 14 478 zł, 12 euro i 100 koron czeskich. To kwota dużo większa niż udało się zebrać w czasie którejkolwiek z poprzednich akcji. Najwyższa z dotychczasowych, ubiegłoroczna, wyniosła nieco ponad 11 tys. zł.

W tegorocznej kweście wzięło udział ponad 100 wolontariuszy. Włączyły się w nią między innymi Służba Pomocy w Spytkowicach oraz Szkolne Koło Wolontariatu pod wodzą pani Bogusławy Choczyńskiej.

Do tej pory dzięki kwestom udało się odnowić cztery zabytkowe nagrobki z nekropolii w Spytkowicach – Kajetana Wolskiego (z pięknym aniołem wyrzeźbionym przez Franciszka Michała Wyspiańskiego - ojca Stanisława), Marianny Kołodziej, Tomasza Piekiełki i jeden anonimowy. W renowacji jest piąty, na grobie Magdaleny Suskiej.


Foto: Marek Gajowy

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

bonifacy, 06.11.2022 14:26

Specjalnie nie intetesuje się polityką ale pamiętam takiego zbycha chlebowskiego.Także platforma i cmentarze to nic dobrego.Pozdrawiam

bonifacy, 06.11.2022 14:02

Pan Marek Gajowy i Pan Sebastian Mlak namiestnicy Donalda w powiecie.Pozdrawiam życze powodzenia ale trzeba jeszcze odczekać dwie kadencje żeby zaistnieć jeśli starczy zaparcia.Ludzie nie zapomnieli jak wyglądała władza po i psl.