reklama

Radni jednogłośnie podjęli rezolucję w sprawie kontrowersyjnego PSZOK-u. Ale...

Gospodarka, Wiadomości, 22.06.2022 18:30, eł

…wcześniej zmienili jej treść.

Radni jednogłośnie podjęli rezolucję w sprawie kontrowersyjnego PSZOK-u. Ale...

Choć projekt rezolucji powstał już w pierwszej połowie kwietnia tego roku, dopiero teraz został poddany pod obrady Rady Miejskiej w Wadowicach. Chodzi o kontrowersyjną sprawę budowy Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w gęsto zabudowanej okolicy przy granicy Wadowic z Tomicami i Chocznią.

Mieszkańcy wszczęli różne formy protestu, gdy tylko dowiedzieli się o planowanej inwestycji, zaapelowali też o pomoc do radnych. Sześciu z nich (Tomasz Bąk, Łukasz Błasiak, Mateusz Klinowski, Paweł Krasa, Maciej Mąka i Robert Malik) przygotowało projekt rezolucji w tej sprawie. Zaapelowali w niej do burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego o wycofanie się z budowy PSZOK-u w pierwotnie wybranej dla niego lokalizacji przy ulicy Rzyczki w Tomicach, a także o przygotowanie postępowania przetargowego na zaprojektowanie go w innym miejscu, wybranym po konsultacjach z mieszkańcami i radnymi.

Na posiedzeniu Komisji Inicjatyw Gospodarczych i Rozwoju przyjęto jednak poprawkę do treści rezolucji, która w dużym stopniu wypaczyła zamierzenia jej twórców. Teraz jest to wniosek do burmistrza, by „podjął działania celem zmiany lokalizacji PSZOK-u planowanego wzdłuż ulicy Łazówka w Wadowicach”. I taką rezolucję jednogłośnie przegłosowali obecni na dzisiejszej sesji radni. Nie jest to do końca zgodne z intencjami protestujących mieszkańców.

Budowę PSZOK-u zaplanowano na działce znajdującej się przy skrzyżowaniu ulic Rzyczki w Tomicach i Łazówka w Wadowicach. Ponieważ leży ona w granicach Wadowic, treść rezolucji ma sens. Ale z drugiej strony działka jest tak umiejscowiona, że tylko niewielkim fragmentem granicy styka się z ulicą Łazówka (widać to na powyższej mapie satelitarnej). Znacznie dłuższym sąsiaduje z ulicą Ryczki w Tomicach. Tymczasem poprawiona treść rezolucji nie wyklucza budowy PSZOK-u przy niej... A to właśnie z tej ulicy miał prowadzić zjazd na teren Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. I przy niej mieszka większość protestujących.

Jednak, nawet gdyby treść rezolucji brzmiała dokładnie tak, jak w projekcie przygotowanym przez sześciu radnych, niekoniecznie uchroniłaby mieszkańców ulicy Rzyczki przez niechcianym sąsiedztwem. Taki dokument ma bowiem tylko charakter niewiążącego wniosku radnych do burmistrza.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy