reklama
reklama

Rekordzista prowadził samochód pijany jak bela. Miał prawie 4 promile!

Na sygnale, Wiadomości, 21.06.2022 11:41, eł
Z kolei nietrzeźwa młoda kobieta spadła ze skutera.
Rekordzista prowadził samochód pijany jak bela. Miał prawie 4 promile!

Mimo wysokich kar za prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu, wciąż nie brak śmiałków, którzy siadają za kierownicą po zakrapianej procentowymi trunkami imprezie. I nie tylko siadają, ale ruszają w trasę. U jednego z nich policjanci stwierdzili prawie 4 promile alkoholu w organizmie. Niektórzy w takim stanie zapadają w śpiączkę, jednak ten mężczyzna jakimś cudem kierował samochodem. Wiózł nawet pasażerów...

Policjanci z powiatu suskiego mieli sporo pracy na drogach w czasie czerwcowego długiego weekendu. Pierwszego nietrzeźwego kierowcę funkcjonariusze z suskiej drogówki zatrzymali już rano w Boże Ciało. Było to w Białce, po 8.00. 43-letni mężczyzna za kierownicą opla miał w organizmie 1 promil alkoholu.

Następnego dnia przed 21.00 dzielnicowi przyskrzynili w Suchej Beskidzkiej niezłe ziółko. Był to 44-latek, który również prowadził samochód marki opel. Jak się okazało, nie miał on uprawnień do kierowania, a jego pojazdowi brakowało aktualnych badań technicznych. Co więcej, kierowca był tak pijany, że z trudem można było się z nim porozumieć. Jak się okazało, miał aż 3,94 promila w organizmie! Naraził na ogromne niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale również swoich pasażerów i innych uczestników ruchu.

W sobotę (18 czerwca) tuż przed godziną 24.00, na ulicy Słowackiego w Jordanowie funkcjonariusze policji zatrzymali do kontroli mężczyznę na skuterze marki aprilla. Od razu zauważyli, że kierujący nie jest trzeźwy. Alkomat wykazał u niego 3 promile alkoholu. Ponadto wyszło na jaw, iż 38-latek miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Natomiast po północy w niedzielę, 28-letniej kobiecie nie udało się zachować równowagi na skuterze, którym jechała przez Juszczyn. Upadła na jezdnię i boleśnie się potłukła. A wszystko przez to, że zanim wsiadła na jednoślad, nie wylewała za kołnierz. Miała 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wszystkie te cztery osoby odpowiedzą przed sądem za kierowanie pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości. Grozi im za to kara grzywny, ograniczenia wolności lub nawet do dwóch lat odsiadki za kratkami, a także zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat. Prócz tego sąd może orzec również świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, sięgające od 5000 zł do 60 000 złotych! Ponadto jeden z kierowców będzie tłumaczył się za jazdę bez uprawnień, a drugi za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Za to drugie grozi do 5 lat więzienia.

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy