reklama

Przebudowa osiedla rozpocznie się w przyszłym roku, a zakończy w kolejnym

Gospodarka, Wiadomości, 07.12.2023 12:10, eł

Do 22 grudnia firmy zainteresowane realizacją inwestycji mogą składać oferty.

Przebudowa osiedla rozpocznie się w przyszłym roku, a zakończy w kolejnym

Dalszy ciąg przebudowy osiedla Olszyny w Andrychowie to inwestycja, na którą czeka wiele osób. Przedsięwzięcie podzielono bowiem na dwa etapy, z których pierwszy zakończył się już około dwa lata temu. Mieszkańcy mieli nadzieję, że drugi ruszy, jeśli nie w 2022 roku, to przynajmniej w kolejnym. Tak się jednak nie stało. Powinien jednak rozpocząć się w roku 2024.

Z ogłoszonego już przetargu na realizację drugiego etapu przebudowy osiedla Olszyny wynika, że zainteresowane realizacją tych prac firmy mają czas na składanie ofert do 22 grudnia, a konkretnie do godz. 8.00 tego dnia. Wykonawca będzie musiał wywiązać się z przedmiotu zamówienia w ciągu 15 miesięcy, co oznacza, że roboty zakończą się dopiero w 2025 roku.

Wyłoniona w przetargu firma zajmie się głównie przebudową układu komunikacyjnego na osiedlu – jezdni i chodników, zjazdów na posesje oraz budową miejsc postojowych i ścieżki rowerowej. Ale nie tylko tym. Wykona również i wyposaży boisko, siłownię terenową i plac zabaw dla dzieci. Wszystkie mają mieć bezpieczną, elastyczną nawierzchnię.

Zagospodaruje tereny zielone, obsadzi osiedle roślinami ozdobnymi, które później będzie pielęgnować przez trzy lata od dnia ostatecznego odbioru robót. Niestety, wytnie też część istniejących drzew. A, jak zapewne doskonale pamiętają mieszkańcy, w czasie pierwszego etapu inwestycji padło ich już wiele. W większości były to okazałe drzewa, dające dużo cienia. Firma wykona również nowe odwodnienie, oświetlenie zewnętrzne i przebuduje sieć gazową.

Koszty inwestycji szacowane są na przeszło 4,2 mln zł, aczkolwiek w przyszłorocznym budżecie gminy Andrychów zarezerwowano na to zadanie tylko 1 mln zł.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Bento, 09.12.2023 21:08

( •﹏• )

Zakolog, 09.12.2023 10:02

@Bento - Wiesz, co ma większa połowa ludzkości, a czego ja jestem pozbawiony? Ja nie mam tej cholernej zdolności trzepotania powiekami, po której nie tylko będziesz wyjmował źdźbła, ale całe lasy amazońskie spod własnych i bliźniego swego powiek. Ta magia tak potrafi zakręcić, że będziesz robił rzeczy, których im bardziej nie chcesz robić, tym bardziej będziesz je robił. I mam wrażenie, że jest nosicielem tej zarazy :-)

Bento, 08.12.2023 21:19

@Zakolog - Kilka luźnych refleksji, być może nawet nie a propos, bo nie mam niestety chwilowo możliwości się rozpisywać; ale związek z treściami w różnych komentarzach znajdziesz, jak mniemam; może się to przyda. 1. Jeśli ktoś nie jest gotowy na usłyszenie prawdy, to jej nie usłyszy nawet jeśli powtórzysz ją sto razy różnym tonem i różnymi słowami. Nawet podaną łopatologiczne. Jeśli będzie w suahili i finezyjnym języku pełnym aluzji, subtelnej ironii tym bardziej na to nie ma co liczyć. Zwłaszcza jeśli kieruje tym kimś lęk, lub interes w utrzymaniu stanu bieżącego. 2. Każdą wiedzę można wykorzystać dla dobra innego człowieka lub wręcz przeciwnie; także wiedzę o przywoływanych mechanizmach psychologicznych. Jeden absolwent psychologii wykorzysta wiedzę do niesienia ulgi cierpiącym, pomocy w rozwoju; drugi (dajmy na to pan Jan z Kęt) po ukończeniu 7 semestralnej edukacji użyje jej do rozszerzenia władzy, i uzyskania większego wpływu na zachowania innych ludzi, a trzeci do zwiększenia sprzedaży produktów o działaniu zmieniającym świadomość. 3. mechanizm projekcji był znany już autorom natchnionym, tylko tego tak nie nazywali, na przykład: "A czemu widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz? Albo jak powiesz bratu swemu: Pozwól, że wyjmę źdźbło z oka twego, a oto belka jest w oku twoim? Obłudniku, wyjmij najpierw belkę z oka swego, a wtedy przejrzysz, aby wyjąć źdźbło z oka brata swego." 4. Do pilnowania stada bezbronnych owiec nie jest roztropnie najmować watahy głodnych wilków i do tego z innego rewiru. 5. Słyszałem, że cynizm, arogancja, snobizm, sarkazm to złość, tylko zamaskowana. 6. skromność, to jedno, a fałszywa skromność to zwykła hipokryzja, tylko w przebraniu skromności, obserwatorzy też to zapewne wiedzą P.S. Życzę udanego spotkania.

Archanioł Michał, 08.12.2023 19:16

@Zakolog już wczoraj miałem to napisać. Jako sędzia ogłaszam , szach mat. Dla redakcji to kolega linki podsyła, ładnie to tak się podlizywać ? Nas , kolegi czytelników już tak nie dopieszcza się. ( mam nadzieję wyrażam teraz opinie "wielu" ). No i tego dokumentu stworzonego przez naszego złotomówce - Mirka też zalinkuj. Proszę.

Zakolog, 08.12.2023 11:08

@obserwator2012 - Chyba już wiesz, że internetowe trollowanie to jest robota na pełny etat plus nadgodziny i nie da się jej wykonywać od 7.00 do 15.00 siedząc w biurze lub urzędzie. I jak każda praca wymaga oprócz niezbędnego doświadczenia również pasji. Poprosiłem czytelników, ale tylko tych o konkretnych cechach, o zapoznanie się z opinią RIO do WPF. Ponieważ ten dokument został stworzony specjalną techniką, która w psychologii doświadczalnej nazywana jest „maskowaniem bodźca”. Chodzi o to, aby jakaś rzeczywista informacja, i to prezentowana ponad progiem świadomości, została przez „badanych” odczytana w sposób dokładnie odwrotny od jej logicznej treści. Zapoznanie się z tą psychologiczną techniką, wydaje się korzystne z punktu widzenia osób podejmujących w głosowaniu decyzje o wyborze nowych władz Gminy. O ile mierżą mnie te kupowane po pięć tysięcy certyfikaty dla naszego obecnego Wodza, to potrafię docenić prawdziwe osiągnięcia w przypadku jego pierwszego zastępcy. Nawet uważam, że Gmina powinna opłacić podróż i uczestnictwo pana Mirka, w najbliższym zjeździe American Psychological Association, celem zaprezentowania wyników jego wieloletnich badań. Choć dostrzegam pewne błędy metodologiczne np. źle wyznaczony punkt odcięcia dla tych jedenastu osób z grupy docelowej w stosunku do czteroosobowej grupy kontrolnej. To jednak warto, aby Mirek pochwalił się swoim osiągnięciami.

Zakolog, 07.12.2023 15:49

@obserwator2012 - Przeczytałeś już opinię RIO? Nie mogę doczekać się skrzyżowania z Tobą szabel. A ponieważ jestem pewien, iż do Mensa Polska już cię nie zapiszą, to wystarczy mi pojedynek, tylko na tym polu. No to co, skromnie czekam w nadziei na Twoją wielkość. Będziesz gotów to daj znać.

obserwator2012, 07.12.2023 14:36

Nie ma chyba tematu, którego nie skomentował by nasz obdarzony super wielkim ilorazem inteligencji Zakolog nie przyjmując do wiadomości, że są ludzie mający jeszcze wyższe IQ , drogi komentatorze nie IQ, a skromność czyni wielkim, i proszę nie zapożyczaj zwrotów z " google", bo to rażąco widać.

Zakolog, 07.12.2023 13:57

Każdy mieszkaniec gminy, którego Bóg lub Natura (dobór ze względu na przyjmowany światopogląd) wyposażyła w iloraz inteligencji, wyższy od najmądrzejszego radnego z wiadomej opcji, ma społeczny obowiązek zapoznać się z opinią RIO do wieloletniej prognozy finansowej naszej Gminy. Radni opozycji, czyli Ala, Krzysiek, Wiesiek i Jakub dodatkowo muszą przedstawić plan obrony tych resztek z naszego Westerplatte. Z tego obowiązku z powodów utylitarnych jedynie może zostać zwolniona przyszła pani burmistrz Ewelina, ponieważ gdyby zapoznała się z czekającym wszystkich Armagedonem, odmówiłaby startu w wyborach i wtedy to już byłaby apokalipsa lub ostateczna katastrofa (dobór ze względu na przyjmowany światopogląd, bez znaczenia).